Księża Wikariusze

Ks. DawidKsiądz mgr Dawid Łukasz Karaś

Urodzony 11 maja 1990 r. w Opocznie. Pochodzi z Parafii pw. św. Barbary w Pionkach.

W latach 2009-2015 odbywał studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu, które zakończył obroną pracy magisterskiej pt. „Teologiczna cnota miłości jako zasada życia moralnego w myśli św. Teresy z Lisieux”, napisanej na seminarium z teologii moralnej pod kierunkiem ks. dra Jarosława Wojtkuna.

30 maja 2015 r. w Katedrze Radomskiej otrzymał święcenia prezbiteratu z rąk J. E. ks. Bpa Henryka Tomasika.

Od 1 lipca 2015 r. do 21 sierpnia 2017 r. pełnił funkcję wikariusza w parafii farnej pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu, zajmując tym samym stanowisko prefekta w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Radomiu.

Od 21 listopada 2016 r. otacza opieką duszpasterską wiernych Diecezji Radomskiej przywiązanych do liturgii sprawowanej w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego (Mszy Trydenckiej).

22 sierpnia 2017 r. został mianowany wikariuszem tutejszej parafii.

 

Ks. PiotrKsiądz mgr Piotr Klepaczewski

Urodzony 25 kwietnia 1981 r w Skarżysku Kamiennej. Pochodzi z parafii św. Zygmunta w Szydłowcu.

W latach 2001-2007 studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Magister UKSW w Warszawie.

Święcenia Kapłańskie 26 maja 2007 r. z rąk ks. Bp Zygmunta Zimowskiego.

Pracował jako prefekt parafii Sucha, Sławno, Tarłów, Wieniawa. Zainteresowania: kolarstwo i historia.

20 sierpnia 2018 r. został mianowany wikariuszem tutejszej parafii.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress