Księża Wikariusze

Ks. FilipKsiądz mgr Filip Gumiński

Urodzony 4 sierpnia 1991 r. w Radomiu. Pochodzi z parafii św. Anuarity w Radomiu.

Do Wyższego Seminarium Duchownego wstąpił w 2010 r. w Radomiu.

28 maja 2016 r. z rąk ks. bp. Henryka Tomasika otrzymał święcenia kapłańskie w Radomskiej Katedrze.

Od 28 sierpnia 2016 r. pracuje w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Andrzeja w Jedlińsku.

Ks. DawidKsiądz mgr Dawid Łukasz Karaś

Urodzony 11 maja 1990 r. w Opocznie. Pochodzi z Parafii pw. św. Barbary w Pionkach.

W latach 2009-2015 odbywał studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu, które zakończył obroną pracy magisterskiej pt. „Teologiczna cnota miłości jako zasada życia moralnego w myśli św. Teresy z Lisieux”, napisanej na seminarium z teologii moralnej pod kierunkiem ks. dra Jarosława Wojtkuna.

30 maja 2015 r. w Katedrze Radomskiej otrzymał święcenia prezbiteratu z rąk J. E. ks. Bpa Henryka Tomasika.

Od 1 lipca 2015 r. do 21 sierpnia 2017 r. pełnił funkcję wikariusza w parafii farnej pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu, zajmując tym samym stanowisko prefekta w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Radomiu.

Od 21 listopada 2016 r. otacza opieką duszpasterską wiernych Diecezji Radomskiej przywiązanych do liturgii sprawowanej w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego (Mszy Trydenckiej). 22 sierpnia 2017 r. został mianowany wikariuszem tutejszej parafii.