Lektorzy Dorośli

lektor"Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa"
                                                              Święty Hieronim

Lektor – chrześcijanin powołany do funkcji czytania Słowa Bożego w zgromadzeniu liturgicznym. W Kościele katolickim odczytuje lekcje z Pisma Świętego – poza Ewangelią (tutaj wyjątek stanowią: Niedziela Palmowa i Wielki Piątek, kiedy lektor może odczytać lub odśpiewać Ewangelię); może przy braku diakona czy kantora zapowiadać wezwania modlitwy powszechnej, a także wykonać psalm responsoryjny. W czasie procesji na wejście, gdy nie ma diakona, może także wnieść Ewangeliarz. Do grona lektorów należą także osoby dorosłe, które proklamują Słowo Boże podczas liturgii.
W naszej parafii grupa Lektorów Dorosłych liczy 17 osób. Spotkania formacyjne odbywają się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, kiedy to wspólnie rozważane Słowo Boże ma pomóc w pogłębieniu więzi z Jezusem.

Wszystkich pragnących wstąpić w szeregi Lektorów, serdecznie zapraszamy.