Szkolne Koło Caritas

p. Urszula Chudzik z grupą szkolnego koła Caritas

Szkolne Koło Caritas działające przy Publicznej Szkole Podstawowej w Jedlińsku powstało we wrześniu 2014 roku i jest organizacją dziecięcą działającą na terenie Szkoły i parafii, pod nadzorem Dyrekcji Szkoły i włączającą się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywną prowadzoną przez Szkołę.

Głównym celem pracy Szkolnego Koła Caritas jest:

  • praktyczna realizacja przykazania miłości bliźniego
  • uwrażliwienie na drugiego człowieka, na jego potrzeby, krzywdę i cierpienie.

Uczniowie po przez działalność w Szkolnym Kole Caritas uczą się: miłości bliźniego, tolerancji i zrozumienia, wspólnej zespołowej pracy, poszanowania drugiego człowieka zwłaszcza potrzebującego pomocy. Bardzo chętnie angażują się w pracę Szkolnego Koła Caritas po przez organizowanie loterii fantowej, zbiórkę przyborów szkolnych, udział w akcji „ Tornister pełen uśmiechu”, zbiórkę żywności oraz plastikowych korków. Do Szkolnego Koła Caritas należą uczniowie z klas V – VI. Praca w Szkolnym Kole Caritas sprawia im ogromną radość, a ich działalności i zaangażowaniu przyświeca motto „ Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu” ( Dz 20, 35).

Opiekun Koła: Urszula Chudzik- Katecheta w Publicznej Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Jedlińsku.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress