XXIII Niedziela zwykła

Mk 13, 24-32 Sąd ostateczny

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela ogłoszona przez papieża Franciszka jest V ŚWIATOWYM DNIEM UBOGICH. Parafialny Zespół Caritas organizuje w dniu dzisiejszym akcję KROMKA CHLEBA DLA UBOGICH. W ramach tej akcji rozprowadzamy chlebki za które dziękujemy Piekarni EXPUCH. Ofiary zebrane do puszek przeznaczamy na paczki świąteczne dla osób starszych i chorych. Zachęcamy do włączenia się w akcję.

2. W ramach pomocy dzieciom niepełnosprawnym są do nabycia w zakrystii kalendarze Caritas.

3. W piątek 19 listopada w ramach Parafialnej Akademi Filmowej po mszy św. wieczorowej zapraszamy do salki katechetycznej na herbatkę i projekcje filmu CHATA.

4. Informujemy, że nasza parafia organizuje wyjście do kina Helios na film Nędzarz i Madam w piątek 26 listopada o godz. 18.00. Film ten ukazuje niepowtarzalne losy Adama Chmielowskiego, artysty-malarza, który w poszukiwaniu wolności i szczęścia – poświęca wszystko, nawet za cenę ofiary z samego siebie. Buntownicza natura i niezgoda na zło sprawiają, że nie tylko ucieka z carskiej niewoli ukryty w trumnie, ale w chwilach największej sławy porzuca świat sztuki, aby „umrzeć dla świata” i oddać się służbie ludziom. Jego tragicznych losów dopełnia załamanie duchowe, wydalenie z zakonu jezuitów oraz zamknięcie w zakładzie dla umysłowo chorych. Wkrótce jednak powstaje, jak feniks z popiołów, a wówczas – oszalały z miłości do drugiego człowieka – powraca w wielkim stylu jako Brat Albert – przyszły święty. Zapraszamy i zachęcamy. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym znajdziemy: relacje z mszy o beatyfikacje bp. Piotra w Jedlińsku. Zapraszamy do lektury.

6. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii + Patrycję Dalbiak + Mariannę Katus. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a dla zmarłych prosimy o łaskę wiecznego zbawienia: wieczny odpoczynek …

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress