ŚDM – Panama

Spotkaniom młodych towarzyszą dwa szczególne Symbole podarowane przez Jana Pawła II, którymi są Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Symbole te nie tylko są z młodymi podczas ŚDM, ale non-stop krążą po świecie, gromadząc na modlitwie i adoracji setki, a nawet tysiące młodych każdego dnia.

Światowe Dni Młodzieży (w wymiarze międzynarodowym) to spotkanie młodych z Papieżem, które staje się radosnym świętowaniem wspólnie przeżywanej wiary w Jezusa Chrystusa. „To czas głębokiej odnowy duchowej, z której owoców korzysta całe społeczeństwo” (Benedykt XVI, 4.07.2007).

Celem organizowanych Dni jest przeżycie wielkiej wspólnoty Kościoła Powszechnego, słuchanie słowa Bożego, sprawowanie sakramentów Pokuty i Eucharystii oraz radosne głoszenie Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Dniom tym towarzyszą liczne wydarzenia religijne i kulturalne, organizowane przez młodych dla młodych, czyniące z nich wspaniałą celebracją wiary. Dla wielu stają się szczególną okazją do nawiązania żywej relacji z Chrystusem, który przemienia ich życie.

Zapisy na ŚDM do Panamy są do przyszłej niedzieli (2018.02.18) u księdza Filipa.

 

plakat z informacjami dla Grupy poŚDMowej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress