XXX Niedziela zwykła

Łk 18, 9-14 Wysłuchana modlitwa skruszonego grzesznika

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W tym tygodniu w całym kościele będziemy przezywać Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach, aby ewangelia Jezusa Chrystusa docierała do wszystkich braci i sióstr oraz aby nie zabrakło tych którzy słowem i czynem świadczą o czynnej miłości Jezusa.

2. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30. Zapraszamy.

3. W zeszłą niedzielę dokonaliśmy liczenia wiernych dla ogólnopolskich celów statystycznych. W naszej parafii wygląda to następująco: Obecność na mszy św. 1414 osób, komunie św. przyjęło 468 osób, tj. 38 %. Zanotowaliśmy 3% wzrost do lat ubiegłych.

4. Intencje mszalne na przyszły rok i na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Kartki wspominkowe wyłożone są na stoliku przed wyjściem z kościoła.

5. Mieszkańców Zawad Nowych prosimy o pomoc w sprzątaniu cmentarza w sobotę 29 października od godz. 9-tej z odpowiednimi narzędziami do pracy.

6. Caritas naszej diecezji, jak co roku rozprowadza kalendarze ścienne na 2016 r. jako wsparcie finansowe fundacji im. ks. bpa Jana Chrapka wspierającą dzieci i młodzież niepełnosprawną. Cena kalendarza wynosi 5 zł.

7. Zachęcamy także, do zakupu zniczy, dochód ze sprzedaży przeznaczamy na wyjazd naszej młodzieży na zimowisko.

8. Miło nam poinformować, ze przy naszej parafii rozpoczyna działalność oddział Szlachetnej Paczki utworzony z 10 dorosłych super wolontariuszy oraz grupy wolontariuszy młodszych. Liderem jest p. Agnieszka Miga. W tym roku będziemy chcieli przyjść z pomocą ok. 30 rodzinom z terenu naszej gminy. Zapraszamy do współpracy. O formach i możliwościach pomocy i włączenia się w akcje będziemy informować na bieżąco. Gratulujemy i cieszymy się z nowej, kolejnej działalności na rzecz osób potrzebujących.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w salce katechetycznej spotkanie Grupy Lektorów Dorosłych.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o nowej formie adopcji na odległość rodzin z terenu Syrii i Libanu oraz Wielka Narodowa Pokuta – co wydarzyło się na Jasnej Górze w ubiegła sobotę . Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress