XXII Niedziela zwykła

Łk 14, 1. 7-14 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś w naszej parafii odbywa się gminno – parafialna uroczystość dożynkowa. Słowa serdecznego podziękowania składamy wszystkim rolnikom naszej gminy za trud włożony w prace, które służą dobru całej społeczności. Dziękujemy bardzo serdecznie mieszkańcom Zawad Nowych, którzy w imieniu parafii przygotowali wieniec dożynkowy i całą oprawę liturgiczną Mszy św. Jednocześnie informujemy, że w przyszłym roku gospodarzami dożynek będą mieszkańcy Zawad Starych i Janek.

2. Bardzo serdecznie witamy ks. Filipa Gumińskiego nowego prefekta naszej parafii. Ks. Filip ma 25 lat pochodzi z Radomia z parafii św. Anuarity, jest neoprezbiterem, mgr teologii KUL, ma duży zapał duszpasterski, więc życzymy Ci dużo Bożej Łaski oraz abyś w naszej wspólnocie czuł się bardzo dobrze oraz cieszył się owocami swojej pracy.

3. W czwartek uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. o godz. 8:30 dla szkół w Jedlińsku, a w kaplicach: w Jedlance i Zawadach o 9-tej. Dalszy ciąg uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w szkołach. Serdecznie zapraszamy na Msze św. także rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi w środę 31 sierpnia w Jedlińsku od 17:30, a w Zawadach od 16-tej.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Msza św. w intencji powołań oraz beatyfikacji bp. Piotra Gołębiowskiego. W pierwszy piątek Msza św. do Serca Pana Jezusa rano o 7:00 i popołudniu adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30. Spowiedź w Jedlińsku od godz. 17:30, a w Zawadach od 15-tej. W pierwszą sobotę Msza św. do Niepokalanego Serca Matki Bożej rano o godz. 7:00 a w przyszłą niedziele po sumie spotkanie z kołami różańcowymi.

5. W przyszłą niedzielę, 4-go września, w niedzielę o godz. 18:00 w naszym kościele odbędzie się doroczny koncert – Oratorium p. Roberta Grudnia ,,Bóg Cię ochrzcił Bóg dał Ci siłę” w ramach obchodów 1050 – lecia chrztu Polski. Więcej informacji na afiszu w gablocie. Serdecznie zapraszamy na ten koncert organizowany przez Wójta Gminy Jedlińsk, Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej oraz naszą parafię.

6. Lektorów grupy dorosłych zachęcamy do wpisywania się na listę czytań mszalnych we wrześniu.

7. W tym tygodniu w naszej parafii pożegnaliśmy + Leokadię Więcaszek. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a dla zmarłej prosimy o łaskę wiecznego zbawienia. Wieczny odpoczynek…..

8. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich rozprowadzanych przez ministrantów. Rycerz Niepokalanej i Gość Niedzielny. Dziś w Gościu Niedzielnym przeczytamy artykuł – czy piekło istnieje naprawdę oraz czy marihuana może być lekarstwem.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress