XXII Niedziela zwykła

Mt 16, 21-27 Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie

Ogłoszenia parafialne

1. Dziś w naszej parafii odbywa uroczystość dożynkowa. Słowa serdecznego podziękowania składamy wszystkim rolnikom naszej gminy za trud włożony w prace, które służą dobru całej społeczności. Dziękujemy bardzo serdecznie za przygotowanie pięknych wieńcy dożynkowych delegacjom z parafii naszej gminy a przedstawicielom naszej parafii z Jedlanki i Kępin za oprawę liturgii Mszy św.

2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego we wtorek w kaplicach w Jedlance o godz.10 i Zawadach o godz. 9. W Jedlińsku natomiast w przyszłą niedzielę na mszy o godz 9. Dzieci młodzież zachęcamy do spowiedzi na rozpoczęcie nauki w I piątek od godz 17,30. Uczestników tych mszy prosimy o założeniu maseczek.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek sobota miesiąca. W pierwszy czwartek na Mszy św. o godz. 18-tej modlimy się o beatyfikacje bp. Piotra. W pierwszy piątek Msza św. do Serca Pana Jezusa rano o 7:00. Spowiedź w Jedlińsku od godz. 17:30, a w Zawadach i Jedlance o 15-tej. W sobotę msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz 7,00.

4. Punkt Parafialnego Zespołu Caritas po przerwie wakacyjnej czynny w czwartek w godz. 16-18.

5. Inauguracja roku formacyjnego w naszej parafii. Ministrantów, scholę, młodzież, Chór Parafialny oraz Ruch Domowego Kościoła, Parafialny Zespół Caritas i Lektorów Dorosłych w niedzielę na mszę św. o godz. 9.00.

6. W przyszła niedzielę ofiary składane na tace przeznaczamy na działalność charytatywną diecezjalnej Caritas.

7. W tym tygodniu w ramach akcji pomoc Misjonarzom w Zambi, Keni i Kamerunie odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt można przywozić codziennie i składać na podwórku plebańskim. Zakończenie akcji w poniedziałek 7 września.

8. Lektorów grupy dorosłych zachęcamy do wpisywania się na listę czytań mszalnych we wrześniu.

9. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich wyłożonych na stoliku pod chórem. Dziś Rycerz Niepokalanej i Gościu Niedzielny w którym znajdziemy artykuł Anioł Cierpiących o Matce Teresie z Kalkuty oraz dodatek – historia solidarności. Zapraszamy do lektury.

10. W ostatnim czasie z naszej parafii pożegnaliśmy + Wacława Ofiarę. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a dla zmarłego prosimy o radość nieba: wieczny odpoczynek …. .

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress