XVI Niedziela zwykła

Łk 10, 38-42 Marta i Maria przyjmują Chrystusa

Ogłoszenia parafialne

1. 25-go lipca przypada św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszy św. popołudniowej odbędzie się na parkingu przed kościołem poświęcenie pojazdów. Zapraszamy wszystkich kierowców.

2. UROCZYSTOŚĆI POGRZEBOWE śp. Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego. W dniu 12 lipca, około godziny 2350 przeszedł do Domu Ojca Ksiądz Arcybiskup Zygmunt Zimowski, który w latach 2002-2009 pełnił urząd Biskupa Radomskiego i zachował tytuł Biskup Radomski – Senior. Aktualnie Ksiądz Arcybiskup pełnił urząd Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę za śp. Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego Program uroczystości pogrzebowych: Poniedziałek, 18 lipca 2016 roku.18.30 – Wprowadzenie Ciała Księdza Arcybiskupa do katedry radomskiej. 19.00 – Msza Święta. Diecezjalne pożegnanie. Wtorek, 19 lipca 2016 roku.11.00 – Katedra Radomska. Msza Święta pogrzebowa z udziałem przedstawicieli Watykanu, Konferencji Episkopatu Polski i licznych gości. Po Mszy Świętej nastąpi złożenie Ciała Księdza Arcybiskupa pod kaplicą Matki Bożej Częstochowskiej (w katedrze). Serdecznie zapraszamy.

3. ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W DIECEZJI RADOMSKIEJ. W tym tygodniu do naszej diecezji – w ramach Światowych Dni Młodzieży – przybędzie 1400 młodych pielgrzymów z 17 krajów. Dla gości czas spędzony w naszych domach i parafiach będzie szansą poznania polskiej kultury, gościnności i pobożności. Będzie to „dotknięciem” Polski. Dla nas będzie to szansa spotkania z tymi, którzy choć przybywają z daleka, dzielą z nami tę samą wiarę. Bardzo dobrze świadczy o naszej gościnności fakt, że jest znacznie więcej rodzin gotowych przyjąć pielgrzymów niż przyjeżdżających. Dziękujemy za gotowość i otwarte serce i przepraszamy rodziny, które nie będą mogły przyjąć gości. Zapraszamy te rodziny na spotkanie z pielgrzymami w czasie wydarzeń organizowanych przez centra Światowych Dni Młodzieży. Zachęcam gorąco zarówno młodych z grup parafialnych, wolontariuszy i rodzin, które przyjmują (lub deklarowały przyjąć młodych pielgrzymów) do udziału w pieszej pielgrzymce do naszych sanktuariów (piątek 22 lipca), Festiwalu Narodów (wieczór 22 lipca), spotkaniu w Muzeum Wsi Radomskiej (w sobotę 23 lipca), oraz Apelu Młodych, który odbędzie się w sobotę 23 lipca o godz. 18.00 na placu Jagielońskim. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na spotkanie w Muzeum Wsi Radomskiej oraz Apel Młodych w sobotę 23 lipca. Chętnych prosimy o zapisywanie po Mszy Świętej i w kancelarii do czwartku. Zapraszamy również na spotkanie młodych do Sanktuarium w Starej Błotnicy w piątek 22 lipca z pielgrzymami mieszkającymi w Radomiu i okolicach.

4. JASNA GÓRA 2016 Planując urlopy na miesiąc sierpień, zapraszamy na pieszą i autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 6-13 sierpnia br. Szczegółowe informacje o zapisach i organizacji podamy w przyszłą niedzielę.

5. PRASA KATOLICKA: Gość Niedzielny a w nim reportaż z klasztoru Trapistów w Czechach oraz program ŚDM w naszej diecezji a także jak pomagać rozwiedzionym a żyjącym w nowych związkach. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress