X Niedziela Zwykła

Mt 9, 9-13 Powołanie Mateusza

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Składamy bardzo serdeczne podziękowania za zaangażowanie w organizacje procesji Bożego Ciała. Dziękuje za wystrój 4 ołtarzy Strażakom, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, rzemieślnikom, Kręgom Oazy Rodzin, Kołom Różańcowym. Ponadto dziękuję Strażakom, osobom niosącym sztandary, feretrony i różaniec, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym, panom niosącym baldachim oraz asystującym przy Najświętszym Sakramencie. Wszystko to uczyniliśmy na większą chwałę Bożą dając tym samym piękne świadectwo naszej wiary. Bóg zapłać.

2. OKTAWA UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA. Msza o godz. 18.00 z procesją wokół kościoła. Zakończenie w czwartek z poświęceniem wiązanek ziół i kwiatów. Zapraszamy do uczestnictwa. Dzisiaj Litania do Serca Jezusowego i procesja po sumie.

3. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO piątek 16 czerwca 2023 r. W naszym kościele msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Z racji uroczystości postu nie ma.

4. VIII PIELGRZYMKA ROWEROWA Jedlińsk – Częstochowa, 5 – 7 lipca. Zapisy w sekretariacie Gminy oraz kancelarii parafialnej. Zapewniamy noclegi, posiłki, powrót autokarem, ubezpieczenie. Rozpoczęcie 3 lipca o godz. 7.00 mszą św. i wyjazd na trasę. Zapraszamy wszystkich chętnych.

5. PIELGRZYMKA PIESZA NA JASNĄ GÓRĘ 6 -13 sierpnia. Kierownik grupy ks. Piotr. . Planując urlopy skorzystajmy z tej formy pogłębienia swojej wiary i zapraszamy do uczestnictwa.

6. PODZIĘKOWANIE mieszkańcom Jedlanki, Kępin i Czarnej Roli za złożone ofiary na zakup kolejnych nowych ławek do kaplicy. Osoby, których nie było w domu, a chciałyby jeszcze wesprzeć to dzieło, prosimy o kontakt z p. Barbarą Malinowską lub z ks. Tomaszem

7. PRASA KATOLICKA – dziś Rycerz Niepokalanej i Gość Niedzielny. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress