VIII Niedziela zwykła

Mt 6, 24-34 Ufność w Opatrzność Bożą

Ogłoszenia parafialne

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwa oraz modlitwa o siłę i chęci abstynencji dla osób nadużywających alkoholu. Niech okres Wielkiego Postu będzie zachętą dla każdego z nas do podjęcia daru abstynencji.

2. W Środę Popielcową 1 marca msze św. w Jedlińsku o godz: 7.00, 9 .00 i 17.00 Jedlance i Zawadach o 10.30. Podczas każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Obowiązuje w tym dniu post ścisły. W tym dniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu czyli czas duchowego przygotowania się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek o godz. 17.30 . GOZKIE ŻALE w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz: 16.15. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się o beatyfikacje BP. Piotra. I piątek spowiedź w kościele o godz .16.30 z adoracją Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia następnie Msza św. i Droga Krzyżowa. W Zawadach spowiedź godz. 15.00. W pierwszą sobotę msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00

4. W przyszła niedzielę 5 marca 2017 o godz. 12.00 w naszym kościele msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych a następnie przemarsz pod pomnik i tam dalszy ciąg uroczystości upamiętniających bohaterstwo naszych braci. Zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę po mszy św. wieczorowej spotkanie lektorów dorosłych.

6. Młodzież przygotowująca się do bierzmowani zapraszamy w I czwartek na msze św. o godz. 17.00, a po mszy św. spotkanie formacyjne.

7. Zapraszamy na Jedlińskie Zapusty. 26 luty- niedziela VII Zapustowy Bal Kobiet, 27 luty – poniedziałek Koncert p. Krystyny Prońko o godz. 18.00 w Sali OSP, 28 luty – wtorek Uroczystości Zapustowe od godz. 13.00 z widowiskiem ścięcia śmierci o godz. 15.30 a następnie część artystyczna.

8. Informujemy o zbiórce na misje zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Do dnia 8 marca (środa) zużyty sprzęt można przywozić i składować na podwórku przy plebani.

9. Prasa katolicka. Dzisiaj Gość Niedzielny a w nim artykuł o słudze Bożym Ks. Franciszku Blachnickim założycielu Ruchu Oazowego oraz rozważania na Wielki Post, która pokusa dla diabła jest najważniejsza. Zapraszamy do lektury.

10. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy śp. Mariannę Drogomirecką oraz Mariannę Królikowską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a dla zmarłych prosimy o łaskę nieba wieczny odpoczynek ….

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress