Przemienienie Pańskie

Mt 17, 1-9 Przemienienie Pańskie

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dniu dzisiejszym 6-go sierpnia obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. W naszym dekanacie odpusty w parafii Jasionna i w Goryniu.

2. Piesza pielgrzymka do Częstochowy z terenu Radomia i naszego dekanatu rozpoczęła się dzisiaj Mszą św. odprawianą o godz: 9:30 na placu Seminaryjnym w Radomiu. Polecamy naszym modlitwom wszystkich pielgrzymów, aby szczęśliwie dotarli na Jasna Górę. Podczas trwania Pielgrzymki, będziemy jako parafia łączyć się duchowo i wspierać naszą modlitwą wszystkich pielgrzymów z naszej grupy 17-tki. Zapraszamy serdecznie każdego dnia, na godz.: 21.00 do kościoła, na czuwania modlitewne połączone z Apelem Jasnogórskim.

3. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby KUL-u.

4. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy w dniu 13 sierpnia. Wyjazd o godz. 4.00 z placu przed kościołem. W związku z duża ilością pielgrzymów proszę o zajmowanie miejsc w autokarach I, II, III zgodnie z ustaleniami przy zapisie. Lista z podziałem osób na autokary znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Proszę o sprawdzenie w celu uniknięcia nieporozumień.

5. Parafialny Zespół Caritas i Szkolne Koło Caritas, organizują akcję „Tornister pełen uśmiechu” polegającą na przygotowaniu 40 wyprawek szkolnych. Pozyskaliśmy 40 plecaków. Zostało jeszcze do rozdysponowania 12 plecaków. Osoby chętne do przygotowania wyprawki mogą odebrać plecak w zakrystii. Składamy jednocześnie podziękowanie za włączenie się w tą cenną akcje i ofiarowanie przyborów szkolnych. Bóg zapłać

6. Lektorów grupy dorosłych zachęcamy do wpisywania się w grafik czytań mszalnych na sierpień.

7. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy miłego wypoczynku, a rolnikom dużo Bożego błogosławieństwa w pracach żniwnych.

8. W najnowszym Gościu Niedzielnym odnajdziemy bardzo interesujące artykuły. Zachęcamy do nabycia.

9. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy +Jana Bulkowskiego i +Danutę Imiołek. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a dla zmarłych prosimy o radość nieba: wieczny odpoczynek…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress