Niedziela Palmowa

Mt 21, 1-11 Wjazd Jezusa do Jerozolimy

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA PALMOWA którą dziś przeżywamy jest ustanowiona na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Z tej racji poświęcenie palm na każdej mszy św. Niedziela ta rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym ostatnie trzy dni zwane są Triduum Paschalnym. Spowiedź każdego dnia na mszy św o godz 7 i 17

WIELKI CZWARTEK – jest pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. W naszym kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Adoracja indywidualna do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK – jest pamiątką męki i śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo Pasyjne rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 16.30 a Liturgię Wielkiego Piątku o godz. 17.00. Po nabożeństwie Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00.

WIELKA SOBOTA – jest dniem Wigilii Paschalnej. Liturgię tego dnia rozpoczniemy o godz. 19. 00. Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie przez całą noc. W związku z tym, że nie będzie adoracji grupowych, zapraszamy was do indywidualnej adoracji o różnych godzinach w ciągu dnia i nocy a w ten sposób zachowamy przepis do 5 osób. Świątynia będzie cały czas otwarta. Zapraszamy braci strażaków. Poświęcenia pokarmów w kościele i na wioskach z powodu epidemii nie będzie. Prosimy parafian, aby zasiadając do śniadania wielkanocnego ojciec lub matka odmówili modlitwę i pobłogosławili posiłek. Wzór takiej modlitwy znajdziemy na stoliku pod chórem oraz na stronie parafialnej i facebooku parafii Jedlińsk.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Rezurekcja o godz. 6.00 rano. Procesji rezurekcyjnej nie będzie. O godz 6.00 przed rozpoczęcie mszy św. wyjdę sam z najświętszym sakramentem przed kościół i udzielę błogosławieństwa całej parafii. W tym czasie będą bić dzwony. Proszę o duchową łączność. Przyjmując błogosławieństwo uczyńmy znak krzyża.

W związku z zarządzeniem, że w kościele może przebywać jednocześnie 5 osób, liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku, Soboty oraz mszy rezurekcyjnej w niedzielę z naszej świątyni będzie transmitowana na żywo na stronie facebooka parafialnego. Zapraszamy również do uczestnictwa w liturgii wielkiego tygodnia za pośrednictwem radia i telewizji.

1. Składamy serdeczne podziękowanie KŻR z Woli Gutowskiej oraz wszystkim parafianom za ofiary składane na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy + Rafała Maja. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a dla zmarłego prosimy o radość nieba: wieczny odpoczynek …

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress