IV Niedziela adwentu

Mt 1, 18-24 Jezus urodzi się z Maryi zaślubionej Józefowi, potomkowi Dawida

Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę Adwentu po mszy św. wieczorowej rozpocznie się Wigilia na Rynku. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

2. W sobotę 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. w tym dniu tylko o godz.6.00. Podczas tej mszy św. będziemy się modlić w intencji naszej siostry EWY z racji imienin. Wieczornej mszy św. nie ma. W tym czasie gromadzimy się w domach na wieczerzę wigilijną bezalkoholową i potrawami postnymi. Wieczerzę rozpoczynamy śpiewem kolędy a następnie czytamy fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa. Składając życzenia łamiemy się opłatkiem. Zostawiamy tradycyjnie jedno miejsce wolne i zapalamy świece WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM. Proszę niech to będzie wieczór, gdzie zamilkną wszelkie spory a wyciągnięta dłoń znakiem do przebaczenia i zgody. Pamiętajmy szczególnie o osobach samotnych.

3. Niedziela 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka o godz.24.00. Przed pasterką o godz. 23.00 w naszym kościele Bożonarodzeniowy Koncert Kolęd w wykonaniu grup muzycznych naszej parafii. Pozostałe msze św. o 7:00,9:00,12:00 i 17:00. W Jedlance o 10.30 i Zawadach o 14.30.

4. W poniedziałek 26 grudnia drugi dzień świąt i święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Ofiary przeznaczamy na KUL.

5. W piątek 30 grudnia przypada Święto św. Rodziny. Naszym zwyczajem na mszy św. o godz. 17.00 będzie błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy wszystkich maluchów i rodziców.

6. Opłatki wigilijne nabywamy u naszych sióstr. Świece wigilijne natomiast w zakrystii.

7. W imieniu 26 rodzin, które zostały objęte Szlachetną Paczką składam bardzo serdeczne podziękowanie naszej Jedlińskiej super drużynie P. Agnieszce Miga, Kindze Chojnackiej, Renacie Barszcz, Izabeli Wieczorek, Ewie Piasek, Justynie Gołda, Paulinie Orlikowskiej Katarzynie Sąpór, Iwonie Filozof za bezinteresownie poświęcony czas, zaangażowanie, radość i optymizm jaki wam towarzyszył oraz perfekcyjnie przeprowadzoną akcję. Słowa podziękowania kierujemy również w stronę członków PZC za przygotowanie i dostarczenie 45 paczek dla rodzin z terenu naszej parafii. Dziękuję więc za piękne świadectwo waszej wiary.

8. Dzisiaj z prasy katolickiej Gość Niedzielny w nim dodatek z modlitwami przy wigilijnym stole. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress