IV Niedziela Adwentu

Łk 1, 26-38 Maryja pocznie i porodzi Syna

Ogłoszenia duszpasterskie

1. 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczornej mszy św. nie ma. W tym czasie gromadzimy się w domach na wieczerzę wigilijną bezalkoholową i potrawami postnymi. Wieczerzę rozpoczynamy śpiewem kolędy, a następnie czytamy fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa. Składając życzenia łamiemy się opłatkiem. Zostawiamy tradycyjnie jedno miejsce wolne i zapalamy świece WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM. Proszę niech to będzie wieczór, gdzie zamilkną wszelkie spory a wyciągnięta dłoń znakiem do przebaczenia i zgody. Pamiętajmy szczególnie o osobach samotnych.

2. 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka w Jedlińsku, o godz. 24.00. Pozostałe msze św. o 7,9,12 i 17. W kaplicach msza św. o godz. 10.30.

3. 26 grudnia drugi dzień świąt. Msze św. wg porządku niedzielnego.

4. Przyszła niedziele niedziela św. Rodziny. Naszym zwyczajem na mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w intencji rodzin, matek oczekujących potomstwa oraz błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi.

5. Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej. Zapraszamy do lektury.

6. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

ŚRODA  27.12.2023 09.00 ZAWADY NOWE od str. Bierwiec 1 KS.
      ZAWADY NOWE od str. Jedlińska 1 KS.
      ROMANÓW 1 KS.

 

CZWARTEK  28.12.2023 09.00 ZAWADY STARE Szkoła 1 KS.
      ZAWADY STARE za ługiem 1 KS.
      JANKI  1 KS.

 

PIĄTEK 29.12.2023 09.00 PŁASKÓW I MOCZYDŁO 1 KS.
      PŁASKÓW od strony dps 1 KS.
      JÓZEFÓW 1 KS.

 

SOBOTA 30.12.2023 09.00 JEDLANKA PODSZOSIE  
      i Ul ZIELONA 2 KS.
      JEDLANKA WARSZAWA 1 KS.

 

7. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy + Stanisława Dudka, + Sylwerię Gut. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a dla zmarłych prosimy o radość nieba. Wieczny odpoczynek….

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress