IV Niedziela Adwentu

Łk 1, 26-38 Maryja pocznie i porodzi Syna

Ogłoszenia parafialne

1. W czwartek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. roratnia o godz.6.00. Wieczornej mszy św. nie ma. W tym czasie gromadzimy się w domach na wieczerzę wigilijną bezalkoholową i potrawami postnymi. Wieczerzę rozpoczynamy śpiewem kolędy a następnie czytamy fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa. Składając życzenia łamiemy się opłatkiem. Zostawiamy tradycyjnie jedno miejsce wolne i zapalamy świece WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM. Proszę niech to będzie wieczór, gdzie zamilkną wszelkie spory a wyciągnięta dłoń znakiem do przebaczenia i zgody. Pamiętajmy szczególnie o osobach samotnych. Spowiedź świąteczna podczas każdej mszy św. rano i wieczorem.

2. Piątek 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka w Jedlińsku, oraz w kaplicach w Jedlance i Zawadach o godz. 24.00. Pozostałe msze św. o 7,9,12 i 17. W Jedlance i Zawadach 10.30.

3. Sobota 26 grudnia drugi dzień świąt i święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Ofiary przeznaczamy na KUL.

4. W niedzielę 27 grudnia przypada Święto św. Rodziny. Naszym zwyczajem na mszy św. o godz. 17.00 będzie błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy wszystkich maluchów i rodziców.

5. Opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii i kancelarii.

6. Informujemy, że zakończyliśmy kolejny etap prac termomodernizacyjnych naszej świątyni. Zostały zainstalowane wszystkie okna 29 szt. oraz piękny nowy witraż w nawie głównej po prawej stronie, a przedstawiający św. Ambrożego patrona pszczelarzy – dar od państwa Kwietniów z Nart, za który bardzo dziękujemy. Wykonaliśmy 12 odwiertów, a w tym tygodniu natomiast rozpoczynamy układać nową posadzkę w kościele. W ostatnim czasie 12 rodzin złożyło ofiarę na remont świątyni. Dziękujemy z głębi serca za pomoc, zrozumienie i ofiary.

7. Prasa katolicka: Rycerz Niepokalanej, kwartalnik Miłujcie się oraz Gość Niedzielny a w nim dodatek z modlitwami przy wigilijnym stole. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress