Parafia Rzymsko-Katolicka

I Niedziela Wielkiego Postu

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 17.30 a Gorzkie Żale w niedzielę o godz.16.15 z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwi  Drzewa Krzyża św. Bardzo serdecznie zapraszamy.

2. Spotkanie z rodzicami i dziećmi z klas III przygotowującymi się do I Komuni Św. w czwartek 18 lutego po mszy św. o godz. 17.00. w salce katechetycznej. Podczas spotkania będzie możliwe nabycie książeczek do nabożeństwa dla dzieci oraz wybór strojów komunijnych z pomiarem dzieci oraz inne sprawy organizacyjne. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi.

3. W przyszłą niedzielę na mszę o godz. 9.00 zapraszamy dzieci klas III przygotowujące się do I Komuni Św.

4. Pielgrzymka autokarowa Niepokalanów i Ołtarzewo na Misterium Męki Pańskiej dnia 20 lutego. Wyjazd o godz. 8.00 powrót o godz. 19.oo. Koszt autokaru 25 zł. Zapisy dzisiaj w zakrystii i kancelarii.

5. W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na misje. Ofiary przeznaczamy dla polskich misjonarzy.

6. Parafialny Zespół Caritas uruchamia punkt bezpłatnego wypełniania PIT z możliwością przekazania 1% na rzecz naszego Zespołu Caritas .Będzie on czynny w każdą środę w godz. 16-18 w salce katechetycznej. Podpisaliśmy stosowne porozumienie z Caritas Radomską. Zebrane środki z akcji 1%  przeznaczamy na pomoc ubogim dzieciom z naszej parafii oraz na zakup sprzętu medyczno rehabilitacyjnego do wypożyczalni którą będziemy chcieli otworzyć. Prosimy szczególnie te osoby które jeszcze nigdzie nie przekazują 1% o wsparcie naszej akcji. W PIT wpisujemy  numer KRS Caritas Radomskiej oraz cel szczegółowy Caritas Jedlińsk. Szczegóły na ulotkach pod chórem oraz na plakacie w gablocie.

7. Prasa katolicka: dzisiaj Mały i Duży Gość Niedzielny a w nim – książeczka Rachunek Sumienia oraz artykuł o Środowiskowym Domu Samopomocy w Jasionnej. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress