II Niedziela adwentu

Mt 3, 1-12 Jan Chrzciciel przygotowuje drogę Panu

Ogłoszenia parafialne

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej ojczyźnie przeżywamy dzień Modlitw i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji po każdej mszy zbiórka do puszek z przeznaczeniem na ten cel. Dzisiaj po sumie spotkanie z Kołami Różańcowymi.

2. Opłatki na stół wigilijny, poświęcone w ubiegłą niedzielę, można nabywać w domu u sióstr. Ofiary, które złożymy z tej okazji przeznaczone są na potrzeby sióstr. Świece Caritas na stół wigilijny możemy nabyć w zakrystii i kancelarii.

3. Dzieci I komunijne wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na uroczystość poświęcenia i wręczenia medalików. Po mszy św. spotkanie organizacyjne z rodzicami. Zapraszamy.

4. W czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzień modlitw o poszanowane życia i godności człowieka. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00 i 17.00.

5. W najbliższą sobotę 10 grudnia odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty dla młodzieży oazowej i rodzin Domowego Kościoła. Zapraszamy do parafii bł. Anuarity w Radomiu. Rozpoczęcie eucharystią o godz. 10.00. 

6. W dniu 10 grudnia (sobota) Parafialny Zespół Caritas oraz Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas organizują ŚWIĄTECZNĄ ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI. Zebraną żywność w formie paczek świątecznych pragniemy przekazać 40 rodzinom najbardziej potrzebującym z terenu naszej parafii. W związku z tym w sklepach spożywczych w Jedlińsku i Jedlance będą wystawione kosze do których można składać zakupioną żywność. Zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy bliźniemu .

7. Adwentowy dzień skupienia dla nauczycieli i wychowawców 11 grudnia 2016 w Wyższym Seminarium Duchownym. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Dzień skupienia poprowadzi ks. Bp. Piotr Turzyński.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dziś Rycerz Niepokalanej i Gość Niedzielny a w nim reportaż o podwójnej kradzieży św. Mikołaja oraz o komputerowym geniuszu, który może zostać świętym.

9. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy + Józefa Karaska. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a dla zmarłego prosimy o łaskę wiecznego zbawienia: wieczny odpoczynek….

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress