XXX Niedziela Zwykła

Łk 18, 9-14 Przypowieść o faryzeuszu i celniku

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy tydzień misyjny czas szczególnej modlitwy i troski o ewangelizacje narodów.

2. 1-go listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawiane o godz. 7, 9, 12 i 17. Po sumie rozpocznie się procesja na cmentarzu i tam przy czterech stacjach będą modlitwy za zmarłych z czytaniem wypominków jednorazowych. W poniedziałek 2-go listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. będą odprawiane o godz.: 7, 9 i 17. z modlitwami za zmarłych i czytaniem wypominków jednorazowych. W Dzień Zaduszny o godz. 16.30 będzie odmawiany różaniec połączony z czytaniem wypominków jednorazowych. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych  oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego. Przyjąć komunię św. odmówić: Ojcze nasz,  Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

3. Bal Wszystkich świętych 28.10.2022 Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i całe rodziny, wspólnoty parafialne do wspólnej zabawy. Pamiętajmy o przebraniu się w strój swojego patrona. Rozpoczęcie mszą św. o godz .17.00, a następnie w uroczystym orszaku wszystkich świętych przejdziemy do remizy i tam dalsza część min: konkursy, nagrody, zabawa taneczna, słodki poczęstunek. Każdy bardzo mile widziany.

4. Pielgrzymka do Gietrzwałdu i św. Lipki 19.11.2022. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Koszt 200 zł. Informacje u ks. Tomasza i p. Moniki Kowalczyk z Woli Gutowskiej.

5. W ramach społecznego sprzątania cmentarza zapraszamy mieszkańców Nart i Gryzowa w sobotę 29 X 2022 o godz. 9.00. Parafian natomiast prosimy o segregacje śmieci oraz o rozsądek i umiar w dekoracji naszych grobów a także o godnym zachowaniu się na cmentarzu.

6. Caritas naszej diecezji, jak co roku rozprowadza kalendarze ścienne na 2021r. jako wsparcie finansowe fundacji im. ks. bpa Jana Chrapka wspierającą dzieci i młodzież niepełnosprawną. Kalendarze do nabycia zakrystii.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku przy wyjściu. Dzisiaj Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.

8. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy śp. Gabrielę Żarłok i Mariana Walczaka. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a dla zmarłych prosimy o radość nieba wieczny odpoczynek….

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress