XXII Niedziela zwykła

Łk 14, 1. 7-14 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W poniedziałek 2 września uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Jedlińsku o 8.30, a w kaplicach: w Jedlance i Zawadach o 9-tej. Dalszy ciąg uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w szkołach. Serdecznie zapraszamy na Msze św. także rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca 6 września w Jedlińsku od 17.00, a w Zawadach i Jedlance od 15-tej.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Msza św. o godz.18.00 w intencji powołań oraz beatyfikacji bp. Piotra Gołębiowskiego. W pierwszy piątek Msza św. do Serca Pana Jezusa rano o 7:00 i popołudniu adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30. Spowiedź w Jedlińsku od godz. 17:00, a w Zawadach i Jedlance od 15-tej. W pierwszą sobotę Msza św. do Niepokalanego Serca Matki Bożej rano o godz. 7:00.

3. W dniu dzisiejszym 1 września 2019 o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się jak co roku, koncert organowy,, Heroizm Polaków podczas II wojny światowej”. Wystąpią soliści teatru Muzycznego z Łodzi oraz Jerzy Zelnik narrator i Robert Grudzień organy. Zapraszamy do udziału. Szczegółowe informacje na plakatach.

4. Uroczystości dożynkowe powiatowo gminno parafialne w Jedlińsku w przyszłą niedzielę 8 września 2019 na sumie o godz. 11.00. (nie ma mszy św, o godz 12 i w kaplicach). Naszą parafię reprezentują w tym roku mieszkańcy Gutowa i Woli Gutowskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do uroczystego dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Mszy św dziękczynnej będzie przewodniczył i homilię wygłosi O. Augustyn Opat zakonu Ojców Cystersów z Wąchocka. Po mszy dalsze uroczystości na stadionie.

5. W imieniu dzieci z Ukrainy i PZC naszej parafii składam podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dary w postaci przyborów szkolnych w ramach akcji Tornister pełen uśmiechu. Dary te zostaną przekazane do Caritas Diecezjalnej a następnie na Ukrainę do parafii ZŁOCZÓW i RUDKI k/Lwowa. Bóg zapłać

6. Zapraszamy młodzisz naszej parafii na diecezjalny Apel Młodych w Radomiu 14 września 2019 r. Organizujemy wyjazd z naszego dekanatu. Informacje i zapisy u ks. Piotra.

7. Lektorów grupy dorosłych zachęcamy do wpisywania się na listę czytań mszalnych we wrześniu.

8. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich rozprowadzanych przez ministrantów: dzisiaj Mały i Duży Gość Niedzielny. Dziś w Gościu Niedzielnym przeczytamy artykuł o 96 letniej włoszce która pieszo przybyła na Jasną Górę.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress