XXXI Niedziela zwykła

Łk 19, 1-10 Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło

Ogłoszenia parafialne

1. Dziś, w ostatnią niedzielę października we wszystkich kościołach konsekrowanych, obchodzimy rocznicę ich poświęcenia na chwałę Bożą. Nasz kościół był dwukrotnie konsekrowany: w 1645 r. oraz po odrestaurowaniu po najeździe szwedzkim w 1773 r.

2. Dzieci zbierające naklejki za udział w nabożeństwach różańcowych zapraszamy w poniedziałek na ostatni różaniec i odbiór upominków.

3. Przypominamy, że dziś o godzinie 18:00 w sali parafialnej spotkanie grupy lektorów dorosłych.

4. We wtorek 1-go listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawiane o godz. 7, 9, 12 i 17. Po sumie procesja na cmentarz i tam przy czterech stacjach będą modlitwy za zmarłych z czytaniem wypominków jednorazowych. Na cmentarzu Mszy św. nie ma, wszystkich zapraszamy do kościoła. Po procesji na cmentarzu będzie możliwość poświęcenia nowych grobowców. Przypominamy, że w dniu 1-go listopada nie ma Mszy św. w kaplicach. Serdecznie zapraszamy orkiestrę na procesję i koncert zaduszkowy..

5. W poniedziałek 2-go listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. będą odprawiane o godz.: 7, 9 i 17. z modlitwami za zmarłych i czytaniem wypominków jednorazowych. W Dzień Zaduszny i w pozostałe niedziele listopada o godz. 16:30 będzie odmawiany różaniec połączony z czytaniem wypominków jednorazowych. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: 

  • Wzbudzić intencję jego otrzymania.
  • Być w stanie łaski uświęcającej.
  • Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  • Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą. Odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu

6. W przyszła sobotę 5 listopada w naszym kościele odbędzie się Diecezjalny Dzień Modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego bpa P. Gołębiowskiego z racji rocznicy jego śmierci. O godz. 10:30 będzie okolicznościowa akademia w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej z Jedlińska, a o godz. 11:00 Msza św. pod przewodnictwem bpa Henryka Tomasika. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy

7. Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej także 1 i 2 listopada.

8. Mieszkańcom Zawad Nowych, pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz panom Krzysztofowi i Markowi Gołębiowskim składamy bardzo serdeczne podziękowania za wzorowe przygotowanie cmentarza na Uroczystość Wszystkich Świętych. Cmentarz został oczyszczony, wywiezione zostały śmiecie (10 ton – 3500 zł). Przypominamy i prosimy o godnym zachowaniu się na cmentarzu.

9. Caritas naszej diecezji, jak co roku rozprowadza kalendarze ścienne na 2017 r. jako wsparcie finansowe fundacji im. ks. bpa Jana Chrapka wspierającą dzieci i młodzież niepełnosprawną. Cena kalendarza wynosi 5zł.

10. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek na Mszę św. o godz. 18-tej zapraszamy młodzież kl. III Gimnazjum, którzy przeżywają nowennę 9-ciu pierwszych czwartków miesiąca jako przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. W pierwszy piątek Msza św. do Serca Pana Jezusa rano o 7:00 popołudniu o 17-tej. Spowiedź z adoracją w Jedlińsku od godz. 16:30, a w Zawadach od 15-tej. W pierwszą sobotę Msza św. do Niepokalanego Serca MB rano o godz. 7:00.

11. Zachęcamy do nabywania zniczy, które będą także rozprowadzane przez młodzież 1-go listopada na cmentarzu.

12. W przyszłą niedzielę 6 listopada o godz. 18.00 po mszy św. wieczorowej spotkanie informacyjno – organizacyjne z pielgrzymami wyjeżdżającymi do Włoch.

13. Wójt gminy Jedlińsk oraz Biblioteka Publiczna zapraszają na II edycję kursu komputerowego. Zapisy w bibliotece w Jedlińsku.

14. Zachęcamy do nabywania Rycerza Niepokalanej, Dużego i Małego Gościa Niedzielnego. W Dużym Gościu przeczytamy Wspomnienie o bp. Janie Chrapku , o życiu mniszek za murami klasztoru oraz jak zadbać o dobrą emeryturę na przyszłość. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress