XXXI Niedziela Zwykła

Łk 19, 1-10 Nawrócenie Zacheusza

Ogłoszenia duszpasterskie

1. 1-go listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawiane o godz. 7, 9, 12 i 17. Po sumie gromadzimy się na cmentarzu i tam rozpocznie się procesja. Przy czterech stacjach będą modlitwy za zmarłych z czytaniem wypominków jednorazowych. W poniedziałek 2-go listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. będą odprawiane o godz.: 7, 9 i 17. z modlitwami za zmarłych i czytaniem wypominków jednorazowych. W Dzień Zaduszny o godz. 16.30 będzie odmawiany różaniec połączony z czytaniem wypominków jednorazowych. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych  oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 30 listopada. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego. Przyjąć komunię św. odmówić: Ojcze nasz,  Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

2. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej także 1 i 2 listopada.

3. Mieszkańcom Nart i Gryzowa, składamy bardzo serdeczne podziękowania za przygotowanie cmentarza na Uroczystość Wszystkich Świętych. Cmentarz i plac wokół niego został oczyszczony. W piątek zostały również wywiezione śmieci z cmentarza. Przypominamy i prosimy o rozsądek i umiar w dekoracji naszych grobów oraz o godnym zachowaniu się na cmentarzu i segregacji śmieci.

4. Caritas naszej diecezji, jak co roku rozprowadza kalendarze ścienne na 2021r. jako wsparcie finansowe fundacji im. ks. bpa Jana Chrapka wspierającą dzieci i młodzież niepełnosprawną. Kalendarze do nabycia zakrystii.

5. W sobotę 5 listopada będziemy przeżywać diecezjalny dzień modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Bp. Piotra Gołębiowskiego. Msza św. w naszym kościele o godz. 11.00, której będzie przewodniczył pasterz naszej diecezji ks. Bp. Marek Solarczyk. Następnie w szkole w Jedlińsku będzie można nawiedzić Muzeum Ziemi Jedlińskiej oraz sali muzealnej dedykowanej słudze Bożemu bp. Piotrowi Gołębiowskiemu. Zapraszamy do licznego udziału. Na stoliku w kaplicy Matki Bożej wyłożona jest księga intencji, próśb i podziękowań w których modlimy się przez wstawiennictwo Sługi Bożego Bp. Piotra w każdą środę przed mszą św. wieczorową. Zapraszamy do wpisywania intencji modlitewnych.

6. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. W piątek spowiedź w Jedlińsku o godz. 16.30 a w kaplicach o godz. 15.00.

7. Dzisiaj po mszy św. wieczorowej spotkanie w salce parafialnej grupy lektorów dorosłych.

8. Prasa katolicka: Duży Gość Niedzielny i nowy Rycerz Niepokalanej z kalendarzem wyłożony jest na stoliku przy wyjściu. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress