XXX Niedziela zwykła

Mk 10, 46b-52 Uzdrowienie niewidomego z Jerycha

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy tydzień misyjny, czas szczególnej modlitwy i troski o ewangelizacje narodów.

2. W czwartek, 28 października o g. 19.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.

3. W następną niedzielę, 31 października po Mszy św. wieczorowej spotkanie Grupy Lektorów na salce parafialnej.

4. W przyszły poniedziałek, 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane – obowiązuje nas udział we Mszy świętej. W kościele parafialnym Msze wg rozkładu niedzielnego, w kaplicach Mszy św. w tym dniu nie będzie. Po sumie rozpocznie się procesja na cmentarzu i tam przy czterech stacjach będą modlitwy za zmarłych z czytaniem wypominków jednorazowych.

5. We wtorek 2-go listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. będą odprawiane o godz.: 7.00, 9.00 i 17.00 z modlitwami za zmarłych i czytaniem wypominków jednorazowych. W Dzień Zaduszny o godz. 16.30 będzie odmawiany różaniec za zmarłych połączony z czytaniem wypominków jednorazowych.

6. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego. Przyjąć komunię św. odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

7. Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania, także 1 i 2 listopada.

8. Mieszkańcom Jedlanki, składamy bardzo serdeczne podziękowania za przygotowanie cmentarza na Uroczystość Wszystkich Świętych. Cmentarz i plac wokół niego został oczyszczony.

9. Przypominamy i prosimy o rozsądek i umiar w dekoracji naszych grobów oraz o godnym zachowaniu się na cmentarzu i segregacji śmieci. Rezygnujmy ze sztucznych wiązanek i kwiatów (nie otrzymujemy takich z okazji imienin lub rocznic). Zapalony znicz jest znakiem modlitwy za zmarłych, ale jej nie zastępuje.

10. Z przykrością informujemy, że w ostatnim czasie na cmentarzu parafialnym został uszkodzony nowy grobowiec, wybudowany przez naszego Księdza Prałata. To już drugi przypadek, wcześniej został uszkodzony grobowiec p. Głuchów z Jedlińska. Przykro nam, że takie przypadki dzieją się na naszym cmentarzu. Czekamy na odzew ze strony winowajcy.

11. Caritas naszej diecezji, jak co roku rozprowadza kalendarze ścienne na 2021r. jako wsparcie fundacji im. ks. bpa Jana Chrapka wspierającą dzieci i młodzież niepełnosprawną. Kalendarze do nabycia zakrystii.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku przy wyjściu. Dzisiaj Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz Gość Niedzielny, a także Rycerz Niepokalanej.

13. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Mariannę Dobosz. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, dla zmarłej prosimy o radość nieba.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress