XXX Niedziela zwykła

J 4, 19-24 Prawdziwi czciciele Boga

Ogłoszenia parafialne

1. Dziś, w ostatnią niedzielę października we wszystkich kościołach konsekrowanych, obchodzimy rocznicę ich poświęcenia na chwałę Bożą. Nasz kościół był dwukrotnie konsekrowany: w 1645 r. oraz po odrestaurowaniu po najeździe szwedzkim w 1773 r. Z tej to okazji dziękujemy Panu Bogu i naszym przodkom za dar naszego kościoła a wam drodzy parafianie za nieustanną troskę i ofiary na rzecz utrzymania naszej świątyni.

2. Dzieci zbierające naklejki za udział w nabożeństwach różańcowych zapraszamy w piątek na ostatni różaniec, rozstrzygnięcie konkursu i odbiór upominków.

3. W niedzielę 1-go listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawiane o godz. 7, 9, 12 i 17. Po sumie rozpocznie się procesja na cmentarzu i tam przy czterech stacjach będą modlitwy za zmarłych z czytaniem wypominków jednorazowych.. W procesji na cmentarzu ze wzgl. epidemiologicznych uczestniczy asysta liturgiczna a wszyscy pozostajemy przy grobach zachowując wszelkie bezpieczeństwo. W tym roku z racji remontu naszej świątyni i pandemii będzie msza św o godz. 10.30 w kaplicach w Zawadach i Jedlance. W Poniedziałek 2-go listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. będą odprawiane o godz.: 7, 9 i 17. z modlitwami za zmarłych i czytaniem wypominków jednorazowych. W Dzień Zaduszny i w pozostałe niedziele listopada o godz. 16.30 będzie odmawiany różaniec połączony z czytaniem wypominków jednorazowych. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego. Przyjąć komunię św. odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

4. Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej także 1 i 2 listopada.

5. Mieszkańcom Jedlanki Podszosie i Kępin, składamy bardzo serdeczne podziękowania za przygotowanie cmentarza na Uroczystość Wszystkich Świętych. Cmentarz i plac wokół niego został oczyszczony, w środę wywieziemy śmiecie. Przypominamy i prosimy o rozsądek i umiar w dekoracji naszych grobów oraz o godnym zachowaniu się na cmentarzu i segregacji śmieci.

6. Z prac remontowych: układamy instalacje centralnego ogrzewania, a w tym tygodniu rozpoczniemy odwierty na zewnątrz świątyni. W tym tygodniu 3 rodziny złożyło ofiary na remont naszej świątyni. Składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

7. Caritas naszej diecezji, jak co roku rozprowadza kalendarze ścienne na 2021 r. jako wsparcie finansowe fundacji im. ks. bpa Jana Chrapka wspierającą dzieci i młodzież niepełnosprawną. Kalendarze do nabycia zakrystii.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku przy wyjściu. Dzisiaj Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress