XXX Niedziela zwykła

J 4, 19-24 Prawdziwi czciciele Boga

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś, w ostatnią niedzielę października we wszystkich kościołach konsekrowanych, obchodzimy rocznicę ich poświęcenia na chwałę Bożą. Nasz kościół był dwukrotnie konsekrowany: w 1645 r. oraz po odrestaurowaniu po najeździe szwedzkim w 1773 r. Z tej to okazji dziękujemy P. Bożenie Cieślak za przygotowanie i przybliżenie nam rysu historycznego i architektonicznego naszej świątyni .

2. Dzieci zbierające naklejki za udział w nabożeństwach różańcowych zapraszamy w czwartek na ostatni różaniec, rozstrzygnięcie konkursu i odbiór upominków.

3. Przypominamy, że dziś o godzinie 18:00 w sali parafialnej spotkanie grupy lektorów dorosłych.

4. W piątek 1-go listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawiane o godz. 7, 9, 12 i 17. Po sumie procesja na cmentarz i tam przy czterech stacjach będą modlitwy za zmarłych z czytaniem wypominków jednorazowych. Na cmentarzu i w kaplicach Mszy św. nie ma, wszystkich zapraszamy do kościoła. Po procesji na cmentarzu będzie możliwość poświęcenia nowych grobowców. Serdecznie zapraszamy orkiestrę na procesję. W piątek z racji uroczystości Wszystkich Świętych postu nie ma i wszystkim życzymy smacznego. W czwartek 2-go listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. będą odprawiane o godz.: 7, 9 i 17 z modlitwami za zmarłych i czytaniem wypominków jednorazowych. W Dzień Zaduszny i w pozostałe niedziele listopada o godz. 16.30 będzie odmawiany różaniec połączony z czytaniem wypominków jednorazowych. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego. Przyjąć komunię św. odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

5. 9 listopada w naszym kościele odbędzie się Dzień Modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego bp. P. Gołębiowskiego z racji rocznicy jego śmierci. O godz. 10:30 będzie okolicznościowa akademia w wykonaniu młodzieży a o godz. 11:00 Msza św . Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy.

6. Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej także 1 i 2 listopada.

7. Mieszkańcom Gutowa i Woli Gutowskiej, składamy bardzo serdeczne podziękowania za przygotowanie cmentarza i placu przy kościele na Uroczystość Wszystkich Świętych. Cmentarz został oczyszczony, w środę wywieziemy śmiecie. Przypominamy i prosimy o godnym zachowaniu się na cmentarzu i segregacji śmieci.

8. Caritas naszej diecezji, jak co roku rozprowadza kalendarze ścienne na 2020 rok jako wsparcie finansowe fundacji im. ks. bpa Jana Chrapka wspierającą dzieci i młodzież niepełnosprawną. Cena kalendarza wynosi 5 zł.

9. W tym tygodniu przypadają pierwszy, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź i komunia na każdej mszy. Adoracji przed mszą wieczorową nie będzie.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj płyta z filmem Bernadetta Cud w Lourdes

11. Zapraszamy na filmy do Multikina w Radomiu: NIEPLANOWANE w niedzielę 24.11.2019 o godz.18.30. Seans zarezerwowany dla naszej parafii. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Jest to film. który naprawdę warto zobaczyć. Ulotki na stoliku.

12. Składamy serdeczne podziękowania ks. Piotrowi za organizację BALU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH a także wszystkim uczestnikom za wspaniała zabawę i darczyńcom za smakołyki. Zdjęcia na fb i stronie internetowej parafii.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress