XXX Niedziela zwykła

Mk 10, 46-52 Uzdrowienie niewidomego w Jerycho

Ogłoszenie duszpasterskie

1. Dziś, w ostatnią niedzielę października we wszystkich kościołach konsekrowanych, obchodzimy rocznicę ich poświęcenia na chwałę Bożą. Nasz kościół był dwukrotnie konsekrowany: w 1645 r. oraz odbudowany po najeździe szwedzkim w 1773 r.

2. W piątek ubiegłego tygodnia odbył się w naszej parafii Dekanalny Apel Młodych w którym uczestniczyło ponad 400 osób. Dziękuję ks. Piotrowi i księżą wikariuszom z dekanatu za organizacje tego spotkania młodzieży.

3. Dzieci zbierające naklejki za udział w nabożeństwach różańcowych zapraszamy w środę na ostatni różaniec, rozstrzygnięcie konkursu i odbiór upominków.

4. Przypominamy, że dziś o godzinie 18:00 w sali parafialnej spotkanie grupy lektorów dorosłych.

5. W czwartek 1-go listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawiane o godz. 7, 9, 12 i 17. Po sumie procesja na cmentarz i tam przy czterech stacjach będą modlitwy za zmarłych z czytaniem wypominków jednorazowych. Na cmentarzu Mszy św. nie ma. Wszystkich zapraszamy do kościoła. Po procesji na cmentarzu będzie możliwość poświęcenia nowych grobowców. Przypominamy, że w dniu 1-go listopada nie ma Mszy św. w kaplicach. Serdecznie zapraszamy orkiestrę na procesję i koncert zaduszkowy.

6. W piątek 2-go listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. będą odprawiane o godz.: 7, 9 i 17. z modlitwami za zmarłych i czytaniem wypominków jednorazowych. W Dzień Zaduszny i w pozostałe niedziele listopada o godz. 1630 będzie odmawiany różaniec połączony z czytaniem wypominków jednorazowych. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego. Przyjąć komunię św. odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

7. W przyszłą sobotę 3 listopada w naszym kościele odbędzie się Dzień Modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego bp. P. Gołębiowskiego z racji rocznicy jego śmierci. O godz. 10:30 będzie okolicznościowa akademia w wykonaniu młodzieży ze szkoły w Jedlińsku, a o godz. 11:00. Msza św. której będzie przewodniczył ks. bp. Henryk Tomasik. Chór parafialny prosimy o oprawę muzyczną uroczystości. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy.

8. Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej także 1 i 2 listopada.

9. Mieszkańcom Płaskowa Moczydła i Józefowa składamy bardzo serdeczne podziękowania za przygotowanie cmentarza i placu przy kościele na Uroczystość Wszystkich Świętych. Cmentarz został oczyszczony, wywiezione zostały śmiecie.( 8 ton tj. ponad 5000 zł) oraz odnowiona kwatera Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Udało się to dzięki wspólnym wysiłkom: Domu Pomocy Społecznej, naszej parafii oraz pomocy p. Roberta Dobosza i ofiarodawcom anonimowym. Dziękujemy w imieniu całej wspólny parafialnej i mieszkańców Domu Pomocy. Przypominamy i prosimy o godnym zachowaniu się na cmentarzu.

10. Caritas naszej diecezji, jak co roku rozprowadza kalendarze ścienne na 2019 r. jako wsparcie finansowe fundacji im. ks. bpa Jana Chrapka wspierającą dzieci i młodzież niepełnosprawną. Cena kalendarza wynosi 5 zł. Kalendarze do nabycia w zakrystii.

11. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W związku z tym, że jest o święto wszystkich świętych i zmarłych spowiedź na każdej mszy św. w ciągu tygodnia i w przypadające święto. Komunia z racji pierwszego piątku podczas każdej mszy św.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: dzisiaj Duży i Mały Gość Niedzielny.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress