XXX Niedziela zwykła

Mt 22, 34-40 Największe przykazanie

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś, w ostatnią niedzielę października we wszystkich kościołach konsekrowanych, obchodzimy rocznicę ich poświęcenia na chwałę Bożą. Nasz kościół był dwukrotnie konsekrowany: w 1645 r. oraz po odrestaurowaniu po najeździe szwedzkim w 1773 r. Z tej to okazji dziękujemy P. Bożenie Cieślak za przygotowanie i przybliżenie nam rysu
historycznego i architektonicznego naszej świątyni.

2. Dzieci zbierające naklejki za udział w nabożeństwach różańcowych zapraszamy we wtorek na ostatni różaniec, rozstrzygnięcie konkursu i odbiór upominków.

3. Przypominamy, że dziś o godzinie 18:00 w sali parafialnej spotkanie grupy lektorów dorosłych.

4. W środę 1-go listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawiane o godz. 7, 9, 12 i 17. Po sumie procesja na cmentarz i tam przy czterech stacjach będą modlitwy za zmarłych z czytaniem wypominków jednorazowych. Na cmentarzu Mszy św. nie ma, wszystkich zapraszamy do kościoła. Po procesji na cmentarzu będzie możliwość poświęcenia nowych grobowców. Przypominamy, że w dniu 1-go listopada nie ma Mszy św. w kaplicach. Serdecznie zapraszamy orkiestrę na procesję i koncert zaduszkowy.

5. W czwartek 2-go listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. będą odprawiane o godz.: 7, 9 i 17 z modlitwami za zmarłych i czytaniem wypominków jednorazowych. W Dzień Zaduszny i w pozostałe niedziele listopada o godz. 1630 będzie odmawiany różaniec połączony z czytaniem wypominków jednorazowych. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego. Przyjąć komunię św. odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

6. W przyszła niedzielę 5 listopada w naszym kościele odbędzie się Dzień Modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego bp. P. Gołębiowskiego z racji rocznicy jego śmierci. O godz. 11:30 będzie okolicznościowa akademia w wykonaniu młodzieży ze szkoły w Jedlińsku, a o godz. 12:00 Msza św . Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy.

7. Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej także 1 i 2 listopada.

8. Mieszkańcom Zawad Strych i Janek, pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej składamy bardzo serdeczne podziękowania za przygotowanie cmentarza i placu przy kościele na Uroczystość Wszystkich Świętych. Cmentarz został oczyszczony, wywiezione zostały śmiecie. Przypominamy i prosimy o godnym zachowaniu się na cmentarzu.

9. Caritas naszej diecezji, jak co roku rozprowadza kalendarze ścienne na 2018 r. jako wsparcie finansowe fundacji im. ks. bpa Jana Chrapka wspierającą dzieci i młodzież niepełnosprawną. Cena kalendarza wynosi 5 zł. Są również do nabycia kalendarze Gościa Niedzielnego.

10. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek na Mszę św. o godz. 17-tej zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. W tym dniu modlimy się również o rychła beatyfikację bp. Piotra. Zachęcamy do wpisywania intencji modlitewnych do księgi modlitw przez wstawiennictwo sługi Bożego bp. Piotra. W pierwszy piątek spowiedź z adoracją w Jedlińsku od godz. 16:30, a w Zawadach od 15-tej. W pierwszą sobotę Msza św. do Niepokalanego Serca MB rano o godz. 7:00. Zachęcamy do nabywania Rycerza Niepokalanej, Dużego i Małego Gościa Niedzielnego.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress