XXVIII Niedziela zwykła

Mk 10, 17-30 Rada dobrowolnego ubóstwa

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej Ojczyźnie obchodzimy Dzień Papieski. W dniu dzisiejszym ofiary pieniężne zbierane do puszek po Mszach św. są przeznaczone na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. W przyszłą niedzielę w całym kościele katolickim rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Niech ten tydzień zachęci nas do niesienia dobrej nowiny tam, gdzie prowadzą nas ścieżki naszego życia. Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na misje.

3. W tym tygodniu 16 .10.2018 przypada 40 rocznica wyboru Jana Pawła na stolicę Piotrową, 70 rocznica powstania biblioteki publicznej oraz 100 lecie odzyskania niepodległości. Uroczystości w naszej parafii rozpoczną o godz. 16.30 nabożeństwem różańcowym, msza św. o godz. 17.00 i uroczysty koncert. Zapraszamy do udziału. Szczegóły na plakatach .

4. Przypominamy o uporządkowaniu grobów na Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym roku prosimy, już dziś o społeczną pomoc w sprzątaniu cmentarza mieszkańców Płaskowa i Moczydła. Dzień i godzinę podamy w przyszła niedziele.

5. Intencje mszalne na przyszły rok i na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Kartki wspominkowe wyłożone są na stoliku przed wyjściem z kościoła.

6. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress