XXVII Niedziela zwykła

Łk 17, 5-10 Służyć z pokorą

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W miesiącu październiku Różaniec odprawiamy w dni robocze o godz. 17:30, a w niedziele o 16:30. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. W sobotę z racji ślubów msza św. wieczorowa będzie o godz. 18.00 a nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30. Z racji nabożeństw różańcowych nie będzie w piątki przed mszą św. wieczorową adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. W piątek przypada liturgiczne święto Matki Bożej Różańcowej. W naszej parafii jest to dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu, tzw. 40-godzinne Nabożeństwo. Msze św. będą odprawiane jak w niedziele. Pomiędzy Mszami będzie adoracja Pana Jezusa. Nie ma mszy św. w kaplicach dojazdowych. O godz. 16:30, czyli tak jak w niedziele, odprawimy nabożeństwo różańcowe z udziałem dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Św. i podczas tego nabożeństwa będzie poświęcenie różańców. Następnie będzie Msza św. Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich do adoracji, a zwłaszcza Kółka Różańcowe od 14:00 do 16:30. Zachęcamy w tym dniu – I piątek miesiąca – także do spowiedzi i Komunii św. W pierwszy czwartek na mszę o godz. 17.00 zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania oraz na różaniec prowadzony przez kandydatów do bierzmowania

3. W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie będzie obchodzony XVI Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Bądźcie Świadkami Miłosierdzia. Ofiary zbierane do puszek w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierające uzdolnioną polską młodzież z niezamożnych rodzin. 

4. W dniach 4-11 października 2015 r. w Radomiu odbędzie się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Szczegółowe informacje odnajdziemy na stronie internetowej naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy .

5. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy +Halinę Świerczyńską, +Hieronima Walczaka, +Stanisława Malczewskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a dla zmarłych prośmy o dar życia wiecznego: Wieczny odpoczynek…..

6. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich. Dzisiaj Mały i Duży Gość Niedzielny oraz Rycerz Niepokalanej. Zapraszamy do lektury

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress