XXVII Niedziela zwykła

Mk 10, 2-16 Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dniu dzisiejszym nasza parafia przeżywa dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu, tzw. 40-godzinne Nabożeństwo. Po każdej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w dni robocze o godz. 17:30, a w niedziele o 16:30. W czwartek 11 października 2018 różaniec w intencji nauczycieli poprowadzi młodzież naszej szkoły w Jedlińsku. Zapraszamy wszystkich nauczycieli.

3. W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie będzie obchodzony XVIII Dzień Papieski. Ofiary zbierane do puszek w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierające uzdolnioną polską młodzież pochodzącą z ubogich rodzin.

4. 13.10. przypada w liturgii bł. Honorata Koźmińskiego patrona kaplicy w Zawadach i założyciela Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej pracujących w naszej parafii. Z tej racji w przyszłą niedzielę w kaplicy w Zawadach o godz. 10:30 uroczysta Msza św. ku czci patrona kaplicy.

5. W dniach 3 – 28 października w Watykanie trwa Synod Biskupów o Młodzieży. To bardzo ważne wydarzenie w życiu Kościoła. Prosimy więc parafian o modlitwę w intencji tego Synodu. W ramach ogólno diecezjalnej modlitwy w intencji Synodu we wszystkich parafiach naszego dekanatu w dniu 12 października 2018 będziemy modlić się o dobre owoce Synodu oraz w intencji młodzież. Zapraszamy o 17.00 msza św. z nabożeństwem różańcowym oraz adoracja zakończona apelem Jasnogórskim.

6. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich. Dzisiaj Rycerz Niepokalanej oraz Gość Niedzielny z dodatkiem – film Sprawa Chrystusa .Zapraszamy do lektury.

7. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy + Mariannę Podgórzec i + Pawła Wieteskę Rodzinom składamy wyrazy współczucia a dla zmarłych prosimy o radość nieba : wieczny odpoczynek … .

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress