XXIX Niedziela zwykła

Mt 22, 15-21 Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W tym tygodniu w całym kościele będziemy przeżywać Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach, aby ewangelia Jezusa Chrystusa docierała do wszystkich braci i sióstr oraz aby nie zabrakło tych którzy słowem i czynem świadczą o czynnej miłości Jezusa. Ofiary dzisiaj składane na tace przeznaczamy na misje.

2. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o 16.30. Zapraszamy.

3. W zeszłą niedzielę dokonaliśmy liczenia wiernych dla ogólnopolskich celów statystycznych. W naszej parafii wygląda to następująco: Obecność na mszy św. 1630 osób, komunie św. przyjęło 414 osób, tj. 41 %. Zanotowaliśmy 3% wzrost do lat ubiegłych.

4. Intencje mszalne na przyszły rok i na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Kartki wspominkowe wyłożone są na stoliku przed wyjściem z kościoła.

5. Mieszkańców Zawad Starych i Janek prosimy o pomoc w sprzątaniu cmentarza w sobotę 28 października od godz. 9-tej z odpowiednimi narzędziami do pracy. Zbiórka na parkingu przy cmentarzu.

6. Caritas naszej diecezji, jak co roku rozprowadza kalendarze ścienne na 2018 rok jako wsparcie finansowe fundacji im. ks. bpa Jana Chrapka pomagającej dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej w formie stypendiów. Cena kalendarza wynosi 5 zł.

7. Zapraszamy młodzież gimnazjalną i starszą naszej parafii do wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Spotkania w piątek o 17.00. Dziewczynki natomiast chętne do śpiewania zapraszamy do scholi. Spotkania piątek godz. 16.00.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w salce katechetycznej spotkanie Grupy Lektorów Dorosłych.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o amerykańskim instytucie w którym narodziła się naprotechnologia – metoda pomagająca bezdzietnym małżeństwom doczekać się potomstwa oraz o siostrach franciszkankach, które podczas II wojny światowej ratowały żydowskie dzieci. Zapraszamy do lektury.

10. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy śp. Jadwigę Bernaś mieszkankę Domu Pomocy społecznej . Prośmy dla zmarłej o radość życia wiecznego: wieczny odpoczynek….

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress