XXIV Niedziela zwykła

Łk 15, 1-32 (krótsza perykopa Łk 15, 1-10) Radość z nawrócenia grzesznika

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W środę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, natomiast w czwartek liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Msze św. będą odprawiane jak w dni robocze. 

2. W sobotę 17 września przypada 89. rocznica śmierci Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. W tym dniu podczas Mszy świętych modlić się będziemy o jej rychłą beatyfikację.

3. W przyszłą niedzielę – 18 września, przypada św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Z tej racji od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Modlitw o chrześcijańskie wychowanie młodego pokolenia. W dzień św. Stanisława, tj. w niedzielę na Mszę św. o godz. 9:00 bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież. Do modlitwy zachęcamy także starszych.

4. Za naszym pośrednictwem Pan Wójt, Rada Gminy i Gminne Centrum Kultury zapraszają w przyszłą niedzielę, na „Święto Pieczonego Ziemniaka”, które odbędzie się na terenie przy Świetlicy w Ludwikowie. Rozpoczęcie o godz. 14:30. Zapraszamy także na monogram w wykonaniu Jacka Kawalca pt. „Ta cisza to ja…”, który odbędzie się 30 września o godz. 18:30 w Sali OSP. Spektakl porusza problem uzależnień. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Ponadto Gminne Centrum Kultury zachęca do udziału w różnego rodzaju zajęciach artystycznych. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.Szczegóły o powyższych inicjatywach odnajdziemy na afiszach przed kościołem.

5. Również w przyszłą niedzielę o godz. 18:00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

6. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka oraz włoskiej Caritas, w przyszłą niedzielę – 18 września, w naszej parafii zbierane będą ofiary pieniężne do puszek na rzecz osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.

7. Serdecznie zapraszamy dzieci z klas 4, 5 i 6 Szkoły Podstawowej, na Oazę modlitwy Dzieci Bożych w ośrodku oazowym w Pionkach, w dniach: 30 września – 2 października, tj. od piątku godz. 18:00 do niedzieli około południa. Koszt wynosi 35 zł i obejmuje nocleg z wyżywieniem. Ksiądz Filip będzie współprowadził tę Oazę do soboty włącznie, dlatego tym bardziej zachęcamy do zapisywania swoich dzieci. Zapisy do najbliższego wtorku, ze względu na ograniczoną ilość miejsc. Wszelkich informacji udziela ks. Filip.

8. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym odnajdziemy artykuł o Dożynkach w naszej gminie oraz o Powakacyjnym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło Życie, w którym wzięła udział także nasza młodzież.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress