XXIV Niedziela zwykła

Mt 18, 21-35 Przypowieść o nielitościwym dłużniku

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przypominamy, że w tym miesiącu, kancelaria parafialna będzie czynna w godzinach popołudniowych, od 16.00 – 17.00.

2. Również spowiedź święta będzie możliwa 15 minut przed każdą mszą świętą na tygodniu.

3. Spotkanie dla ministrantów ze szkoły podstawowej odbywa się w każdy piątek w kościele o godzinie 17.00.

4. Zapraszamy dziewczynki ze szkoły podstawowej oraz z gimnazjum na próbę scholii w każdy piątek o godzinie 16.30 – zmiana godziny.

5. Zapraszamy młodzież ze szkół podstawowych na spotkanie oazowe, które odbędzie się w sobotę o godzinie 10.00 w salce parafialnej. Przypominamy, że spotkanie jest skierowane dla wszystkich, którzy byli na oazie wakacyjnej, trzydniowej oazie modlitwy lub pragną zaangażować się w formację oazową. Regularne uczestniczenie w spotkaniach, jest wymogiem, który pozwala na wyjazd na oazę wakacyjną. Zaproszenie kierujemy również do osób z Jedlanki oraz Zawad.

6. Ambitną młodzież, która chciałaby zaangażować się aktywnie przy naszej parafii, zapraszamy do dołączenia do nowo powstałej grupy: po ŚDM – owej. Zaproszenie jest skierowane do młodzieży ze szkół średnich oraz starszych. Chcemy aktywnie formować nasze wchodzenie w dorosłość, spotykać się z Panem Bogiem na adoracji oraz aktywnie spełniać się pomagając innym ludziom. Więcej informacji u ks. Filipa.

7. Ks. Bp Henryk Tomasik zaapelował do wszystkich parafii, o przeczytanie następującego ogłoszenia: „ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela się mu pomocy. Taka sytuacja miała miejsce w Opolu. Możemy powstrzymać to okrucieństwo”. Za tydzień obędzie się w naszej parafii, zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Przypominamy, że potrzebny jest również numer PESEL. Prosimy, aby grupy duszpasterskie z naszej parafii: Domowy Kościół, grupa Lektorów, chór parafialny pomogły przy zbieraniu podpisów po każdej Mszy Świętej niedzielnej. Jest również możliwość zapoznania się z ustawą oraz zabrania kart do podpisów w swoich miejscach pracy. Dziękujemy.

8. Prasa katolicka u ministrantów przed kościołem.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress