XXIII Niedziela zwykła

Łk 14, 25-33 Kto nie wyrzeka się wszystkiego, nie może być uczniem Jezusa

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii przeżywamy uroczystości dożynkowe. Z tej to okazji składamy szczególne wyrazy wdzięczności dla wszystkich rolników, dziękując im za trud codziennej ciężkiej pracy tak często niedocenianej i słabo wynagradzanej. Dziękujemy Wam z całego serca za każdy bochen chleba, za codzienna troskę o wasze gospodarstwa i życzymy dużo sił, Bożego Błogosławieństwa i szczególnej opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

2. Dzisiaj 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Poświęcenie ziarna siewnego na każdej mszy św. W parafii Błotnica uroczystość odpustowa. Suma o godz. 12.00.

3. Informujemy, że od miesiąca września wznawia działalność po przerwie urlopowej punkt Caritas mieszczący się przy ul. Stawnej. W nim został zorganizowany punkt wydawania odzieży oraz wypożyczalnia sprzętu medyczno – rehabilitacyjnego. Punkt czynny będzie w każdy czwartek od 16 do 18. Chętnych zapraszamy.

4. Wyjazd na Dni Młodzieży do Radomia 14 września o godz 17.00. z placu przy kościele. Zapraszamy szczególnie młodzież, która przyjmie w tym roku szkolnym sakrament bierzmowania. Jest to wyjazd w ramach przygotowania się do przyjęcia tego sakramentu. Opiekunem jest ks. Piotr. Wyjazd jest bezpłatny.

5. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 12.00. Po mszy św. spotkanie z rodzicami i podanie planu przygotowań do I komunii św.

6. XII pielgrzymka rodziny różańcowej do Wysokiego Koła 5 października 2019 r. Organizujemy wyjazd autokarem. Zapisy w kancelarii lub zakrystii (pesel i nr telefonu). Opiekunem ks. proboszcz.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress