XXIII Niedziela zwykła

Uzdrowienie głuchoniemego Mk 7, 31-37

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do czwartku tylko popołudniu od godz. 16, a w sobotę rano od godz. 8. Spowiedź na 15 minut przed każdą Mszą świętą, a w piątek od 17.30.

2. W środę wspominamy Najświętsze Imię Maryi, nowenna do Matki Bożej na 15 minut przed mszą wieczorną. W piątek przypada święto Podwyższenia Krzyża świętego. Z tej racji po mszy wieczornej ucałowanie relikwii Drzewa Krzyża świętego.

3. W sobotę, we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, o godz. 12 odbędzie się w naszym kościele chrzest i dodatkowa Msza święta w rycie trydenckim. Znamy tę formę modlitwy z mszy za Biskupów Załuskich, w której mogliśmy uczestniczyć w kwietniu tego roku. Oprawę muzyczną zapewnią kantorzy z Warszawy, wykonujący chorał gregoriański.

4. Przypominamy, że również w sobotę organizowany jest wyjazd do Radomia na Apel Młodych. W programie adoracja, świadectwa, koncerty muzyczne. Zapisy u ks. Piotra. Wyjazd o godz. 16 z parkingu przed kościołem.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej odbędzie się doroczny koncert słowno – muzyczny w wykonaniu p. Roberta Grudnia, tym razem pod hasłem „Wierni Niepodległej w PRL. Jan Paweł II i Bp. Piotr Gołębiowski. Trzeba być posłusznym Bogu i prawdzie”. Współtwórcami koncertu będą Bogusław Morka, tenor, Tomasz Chrześcijanek, trębacz oraz Anna Drela, autorka scenariusza historycznego.

6. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, a w nim artykuły: na 95-lecie istnienia tygodnika; o tym, czy można spodziewać się, że nadchodzące wybory samorządowe zostaną sfałszowane; oraz o pochodzącym z Radomia ks. Mirosławie Bujaku, który od 15 lat pracuje na misjach w Kamerunie.

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Marię Ziembicką. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a dla zmarłej prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress