XXII Niedziela zwykła

Mt 16, 21-27 Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś w naszej parafii odbywa uroczystość dożynkowa. Słowa serdecznego podziękowania składamy wszystkim rolnikom naszej parafii i gminy za trud włożony w prace, które służą dobru całej społeczności. Dziękujemy bardzo serdecznie za przygotowanie pięknych wieńcy dożynkowych delegacjom z parafii naszej gminy a przedstawicielom naszej parafii z Zawad Nowych za wieniec osobiście robiony przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz za przygotowanie oprawy liturgii Mszy św.

2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek o godz 9.00 w Jedlińsku i kaplicach w Jedlance i Zawadach. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego. Po mszy św uroczysty przemarsz do szkół. Prosimy rodziców i dziadków o pomoc w dotarciu dzieci do kościoła. Zapraszamy dyrekcje, nauczycieli i rodziców do wspólnej modlitwy.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek. W pierwszy czwartek na Mszy św. o godz. 18-tej modlimy się o beatyfikacje Sługi Bożego bp. Piotra.

4. Jak zauważyliście od kilku dni nie biją dzwony w naszym kościele. Powód – ze starości zużyły się mechanizmy i elektronika poruszająca dzwony. Z konieczności rozpoczęliśmy wymianę wszystkich urządzeń oraz renowacje dzwonów. Koszt wyniesie ponad 50.000 zł. Zakończenie prac koniec września. Ofiary składane na tace w tym miesiącu przeznaczamy na remont dzwonów. Bóg zapłać za każdą pomoc.

5. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich wyłożonych na stoliku pod chórem. Rycerz Niepokalanej i Duży Gość Niedzielny. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress