XXII Niedziela zwykła

Mk 7, 1-8a. 14-15. 21-23 Prawo Boże a zwyczaje

W dniu dzisiejszym w naszej parafii przeżywamy uroczystości dożynkowe. Z tej to okazji składamy szczególne wyrazy wdzięczności dla wszystkich rolników, dziękując im za trud codziennej ciężkiej pracy tak często niedocenianej. Dziękujemy Wam z całego serca za każdy bochen chleba, za codzienną troskę o wasze gospodarstwa i życzymy dużo sił, Bożego Błogosławieństwa oraz szczególnej opieki Matki Bożej. Szczęść Boże. Składamy również podziękowanie mieszkańcom Jedlanki, którzy w tym roku reprezentują naszą parafię, za przygotowanie wieńca dożynkowego i oprawę dzisiejszej liturgii. Bóg zapłać.

1. W środę 1 września uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Jedlińsku, i w kaplicach: w Jedlance i Zawadach o godz. 9-tej. Dalszy ciąg uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w szkołach. Serdecznie zapraszamy na Msze św. także rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego w pierwszy piątek miesiąca 3 września w Jedlińsku od godz. 17:00, a w Zawadach i Jedlance od godz. 15-tej.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Msza św. o godz.18.00 w intencji powołań oraz beatyfikacji bp. Piotra Gołębiowskiego. W pierwszy piątek Msza św. do Serca Pana Jezusa rano o 7:00 i popołudniu adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30. Spowiedź w Jedlińsku od godz. 17:00, a w Zawadach i Jedlance od 15-tej. W pierwszą sobotę Msza św. do Niepokalanego Serca Matki Bożej rano o godz. 7:00.

3. W przyszła niedzielę na mszy św. o godz. 9.00 będziemy gościć grupę młodzieży „Skałci europy”, którzy opowiedzą nam o swojej działalności. Zapraszamy dzieci i młodzież na to spotkanie.

4. Zachęcamy do nabywania czasopism: dzisiaj Mały i Duży Gość Niedzielny oraz Rycerz Niepokalanej

5. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy + Kazimierza Nowakowskiego. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a dla zmarłego prosimy o radość nieba: wieczny odpoczynek.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress