XXII Niedziela zwykła

Mt 16, 21-27 Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii obchodzimy 100 lecie istnienia Straży Pożarnej oraz 90 lecie istnienia Orkiestry Strażackiej. Druhom strażakom składamy gratulacje i gorące podziękowanie za niesioną pomoc oraz nieustanną służbę człowiekowi w najtrudniejszych chwilach naszego życia, a orkiestrze za upiększanie naszych uroczystości kościelnych i państwowych. Św. Florian niech was zawsze chroni i pomaga w codziennej służbie. Szczęść Boże.

2. W przyszłą niedzielę w naszym kościele w Jedlińsku o godz. 16-tej odbędzie się doroczny koncert słowno – muzyczny w ramach XXX Jubileuszowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpią min: Maciej Zakościelny, Jakub Gąska i Robert Grudzień. Szczegóły na plakatach. W imieniu organizatorów zapraszamy

3. W piątek 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane o godz. 7 i 18. Ks. Bp. udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych. W parafii Błotnica jest to tytuł kościoła i uroczystość odpustowa.

4. W sobotę 9 września w Błotnicy odbędzie się rejonowy dzień skupienia dla narzeczonych. Rozpoczęcie o godz. 10-tej, a zakończenie ok. godz. 14-tej. Bardzo serdecznie zachęcamy narzeczonych do udziału w tym spotkaniu.

5. W dniu dzisiejszym ofiary składane do puszki po mszy św. przeznaczamy jako pomoc naszej wspólnoty państwu Bieńkom poszkodowanym w wyniku pożaru. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za dar serca.

6. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek 4 września 2017. Msza św. o godz. 8:30 dla szkół w Jedlińsku, a w kaplicach: w Jedlance i Zawadach o 9-tej. Dalszy ciąg uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w salach szkolnych. Serdecznie zapraszamy na Msze św. także rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego.

7. Informujemy, że od miesiąca września wznawia działalność po przerwie urlopowej punkt Caritas mieszczący się przy ul. Stawnej, a w nim został zorganizowany punkt wydawania odzieży oraz wypożyczalnia sprzętu medyczno – rehabilitacyjnego. Punkt czynny będzie w każdy czwartek od 16 do 18. Chętnych zapraszamy.

8. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich rozprowadzanych przez ministrantów. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym przeczytamy min. o nowej liście lektur szkolnych i wiele innych artykułów.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress