XXI Niedziela zwykła

Łk 13, 22-30 Królestwo Boże dostępne dla wszystkich narodów

Ogłoszenia duszpasterskie

1. . W tym tygodniu 22 sierpnia 2016 uroczystość odpustowa w parafii Bierwce ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej.

2. .Uroczystość MB Częstochowskiej piątek 26 sierpnia 2016. Msze św. z odnowieniem ślubów Jasnogórskich i zawierzeniem M.B całej naszej parafii o godz. 7.00 i 18.00. Bardzo serdecznie zapraszamy. W tym dniu uroczystość odpustowa w parafii Jankowice. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. .Gminne Centrum Kultury w Jedlińsku oraz Parafia Rzymsko – Katolicka zapraszają na RAJD ROWEROWY w dniu 26 sierpnia 2016 r. w piątek o godz. 9.00. Trasa JEDLIŃSKSTROMIEC – DOBIESZYN. Zapisy w GCK. Zapraszamy.

4. Dożynki Gminno Parafialne będą miały miejsce w przyszłą niedzielę 28 sierpnia 2016 o godz. 12.00 w Jedlińsku. O godz. 11.45 wyruszy z Rynku uroczysta procesja z wieńcami, następnie poświęcenie wieńców i msza dziękczynna za tegoroczne zbiory. Uroczystości te będą obejmowały wszystkie parafie naszej gminy. Po mszy św. dalszy ciąg uroczystości w Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie odbędzie się min. XI Turniej Sołectw i inne atrakcje. W niedzielę dożynkową mszy św. w kaplicach nie będzie. Dokładny program uroczystości znajdziemy na plakacie na tablicy informacyjnej. Na wspólne dziękczynienie i świętowanie bardzo serdecznie zapraszamy.

5. .Oratorium p. Roberta Grudnia ,,Bóg Cię ochrzcił Bóg dał Ci siłę” 4 września 2016 o godz. 18.00 w kościele w Jedlińsku w ramach obchodów 1050 – lecia chrztu Polski. Szczegóły na plakacie. Bardzo serdecznie zapraszamy.

6. .Składamy bardzo serdeczne podziękowania PZC i SKC oraz p. Uli Chudzik a przede wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w akcje Tornister Pełen Uśmiechu. Wyposażyliśmy 40 plecaków w wyprawki szkolne, które trafią bezpośrednio do najuboższych dzieci z terenu naszej parafii a uczęszczających do szkół w Jedlińsku, Jedlance i Zawadach.

7. . Prasa katolicka: Gość Niedzielny a w nim artykuł o Kanadyjce, która 6 lat spędziła w więzieniu za to, że stanęła w obronie nienarodzonych dzieci oraz inne artykuły. Zapraszamy do lektury. 8. .Składamy serdeczne podziękowania ks. Karolowi za czteroletnią, wzorową pracę w naszej parafii i życzymy Bożego Błogosławieństwa w dalszej pracy kapłańskiej, pod czułą opieką MB Ostrobramskiej.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress