XXI Niedziela zwykła

Mt 16, 13-20 Tobie dam klucze królestwa niebieskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś w naszej parafii odbywa się uroczystość dożynkowa. Słowa serdecznego podziękowania składamy wszystkim rolnikom naszej parafii za trud włożony w prace, które służą dobru całej społeczności. Dziękujemy bardzo serdecznie mieszkańcom Zawad Starych i Janek, którzy w imieniu naszej parafii przygotowali wieniec dożynkowy i oprawę całej liturgii Mszy św.

2. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek 4 września 2017. Msza św. o godz. 8:30 dla szkół w Jedlińsku, a w kaplicach: w Jedlance i Zawadach o 9-tej. Dalszy ciąg uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w salach szkolnych. Serdecznie zapraszamy na Msze św. także rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi w piątek 1.09. w Jedlińsku od 17-tej, a w Zawadach od 15-tej.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek Msza św. do Serca Pana Jezusa rano o 7:00 i o 18-tej. Adoracja o godz 17.30. Spowiedź w Jedlińsku od godz. 17:00, a w Zawadach od 15-tej. W pierwszą sobotę Msza św. do Niepokalanego Serca Matki Bożej rano o godz. 7:00.

4. Ks. Bp. Ordynariusz mianował ks. Dawida Karasia nowym wikariuszem naszej parafii. Ks. Dawid pochodzi z Pionek, 2 lata po święceniach. Pracował w parafii św. Jana w Radomiu. Jednocześnie informujemy, że Matka Prowincjalna mianowała do pracy w Jedlińsku s. Iwonę Oraniec z Sandomierza na miejsce s. przełożonej Ireny Różyckiej. Bardzo serdecznie witamy ks. Dawida i s. Iwonę i życzymy Bożego Błogosławieństwa w pracy w naszej parafii, a was drodzy parafianie proszę o życzliwe przyjęcie i modlitwę.

5. W przyszłą niedzielę, 3-go września, zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem dla rodziny państwa Bieńków z Jedlanki poszkodowanych w wyniku pożaru.

6. Lektorów grupy dorosłych zachęcamy do wpisywania się na listę czytań mszalnych we wrześniu.

7. W przyszłą niedzielę 3 września na mszy św. o godz. 09.00 uroczystości 100 lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlińsku. Mszy św. będzie przewodniczył bp. Piotr Turzyński. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnego dziękczynienia.

8. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich rozprowadzanych przez ministrantów. Rycerz Niepokalanej i Gość Niedzielny.Dziś w Gościu Niedzielnym artykuł o historii Ruchu Oazowego w naszej diecezji oraz płyta z filmem pt: Misja. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress