XX Niedziela zwykła

Mt 15, 21-28 Wiara niewiasty kananejskiej

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W tym tygodniu 22 sierpnia 2017 uroczystość odpustowa w parafii Bierwce ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej.

2. Uroczystość MB Częstochowskiej w sobotę 26 sierpnia 2017. Msze św. z odnowieniem ślubów Jasnogórskich i zawierzeniem M.B całej naszej parafii o godz. 7.00 i 18.00. Bardzo serdecznie zapraszamy. W tym dniu uroczystość odpustowa w parafii Jankowice.

3. Wszystkim biorącym udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w grupie 17 na czele z ks. kierownikiem Filipem, składamy bardzo serdeczne podziękowanie. Szczególne podziękowanie składamy kapłanom, ks. diakonowi, grupie muzycznej, porządkowej, medycznej ( Karolinie Broda i Katarzynie Simlat), wszystkim sponsorom koszulek i flagi (Bożena Cieślak), dowożącym żywność, ciepłe posiłki, pieczywo, napoje(Ewie Jeromin, Markowi Jaworskiemu, Mateuszowi Czapli, Agnieszce Ofiara oraz państwu Domagalskim), bądź wsparli finansowo to religijne wydarzenie składamy serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy także tym wszystkim, którzy modlitwą towarzyszyli pielgrzymom gromadząc się na codziennych spotkaniach w kościele.

4. Dożynki Gminno – Parafialne będą miały miejsce w przyszłą niedzielę 27 sierpnia 2017 o godz. 12.00 w Jedlińsku. O godz. 11.45 wyruszy z Rynku uroczysta procesja z wieńcami, następnie poświęcenie wieńców i msza dziękczynna za tegoroczne zbiory. Uroczystości te będą obejmowały wszystkie parafie naszej gminy. Po mszy św. dalszy ciąg uroczystości w Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie odbędzie się min. XII Turniej Sołectw i inne atrakcje. W niedzielę dożynkową mszy św. w kaplicach nie będzie. Dokładny program uroczystości znajdziemy na plakacie na tablicy informacyjnej. Na wspólne dziękczynienie i świętowanie bardzo serdecznie zapraszamy.

5. Składamy bardzo serdeczne podziękowania PZC i SKC oraz p. Uli Chudzik a przede wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w akcje Tornister Pełen Uśmiechu. Wyposażyliśmy 40 plecaków w wyprawki szkolne, które trafią bezpośrednio do najuboższych dzieci z terenu naszej parafii a uczęszczających do szkół w Jedlińsku, Jedlance i Zawadach.

6. Zapraszamy młodzież naszej parafii a szczególnie wszystkich uczestniczących w oazach wakacyjnych na dzień wspólnoty 2 września 2017 do Skarżyska Kamiennej. Wyjazd bezpłatny. Zapisy w kancelarii i zakrystii.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny a w nim znajdziemy relacje z pielgrzymki na Jasną Górę oraz artykuł o Duchowej Adopcji Dziecka. Zapraszamy do Lektury

8. Informujemy, że decyzją ks. Bp. Ordynariusza, ks.Tomasz z dniem 22 sierpnia 2017 podejmuje obowiązki wikariusza w Parafii Opieki NMP Katedra w Radomiu. Składamy serdeczne podziękowania ks.Tomaszowi za czteroletnią, wzorową pracę w naszej parafii i życzymy Bożego Błogosławieństwa w dalszej pracy kapłańskiej, na nowej placówce.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress