XVIII Niedziela zwykła

Łk 12, 13-21 Marność dóbr doczesnych

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dniu dzisiejszym wsłuchujemy się w słowa listu księży Biskupów jako zachęty do podjęcia abstynencji od alkoholu w miesiącu sierpniu. Niech nasz osobisty przykład, trud i wyrzeczenie będzie naszą modlitwą czynu w intencji tych, którzy są już uzależnieni. Przypominamy równocześnie, że na terenie naszej parafii istnieje grupa AA, która służy pomocom osobom uzależnionym. Wystarczy tylko chcieć. Służymy również pomocom osobom, które borykają się z tym problemem w swojej rodzinie żonom, matkom i dzieciom Szczegółowe informacje u Księży.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek na godz. 18-tą zapraszamy na Mszę św. z modlitwą w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz o beatyfikację Sługi Bożego bpa Piotra Gołębiowskiego. W pierwszy piątek adoracja i spowiedź w Jedlińsku od godz. 17:30, a w kaplicy w Zawadach od 15-tej. W sobotę msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00.

3. W sobotę 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszej parafii o godz.7.00 9.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tym dniu również odpust w parafii Jasionna i Goryń. Ks. Proboszcz parafii Goryń serdecznie zaprasza o godz.12.00 na odpust połączony z jubileuszem 600-lecia Parafii w Goryniu a w godzinach 17.00-21.00 tradycyjna Zabawa Ludowa.

4. W przyszłą pierwszą niedzielę sierpnia po sumie spotkanie z Kołami Różańcowymi.

5. Zachęcamy i zapraszamy na pieszą i autokarową pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy po każdej mszy św. oraz w godz. pracy kancelarii. Prosimy osoby wyjeżdzające na autokarową pielgrzymkę o podanie numerów pesel koniecznych do ubezpieczenia. Osoby, które nie podadzą nr pesel do 10 sierpnia nie będą ubezpieczone. Zachęcamy również do duchowego przeżywania pielgrzymki dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć osobiście. Kartki na intencje, listę do wpisywania się i modlitwy dla duchowych pielgrzymów znajdziemy na stoliku przy wyjściu z kościoła.

6. W imieniu dzieci i młodzieży przebywających na koloni Caritas składamy bardzo serdeczne podziękowania: prowadzącym za poświęcony czas i posługę wśród kolonistów, sponsorom za wsparcie finansowe a panu Wójtowi, GOPS i dyrektorom szkół za owocną współpracę.

7. Informujemy, że Poradnictwo Rodzinne w naszej parafii w miesiącu sierpniu będzie nieczynne.

8. Zachęcamy lektorów dorosłych do wpisywania się w terminarz dyżurów czytań mszalnych w miesiącu sierpniu.

9. Prasa katolicka: dziś Gość Niedzielny a w nim wzruszające świadectwa młodzieży z Chin oraz prześladowanych za wiarę Hindusów oraz jakim młodzieńcem był papież Franciszek. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress