XXVIII Niedziela zwykła

Łk 17, 11-19, Wiara uzdrowionego cudzoziemca

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej Ojczyźnie obchodzimy Dzień Papieski. Ofiary pieniężne zbierane do puszek po Mszach św. są przeznaczone na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. jako stypendia dla dzieci uzdolnionych z małych miejscowości. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

2. We czwartek 13.10. przypada w liturgii bł. Honorata Koźmińskiego patrona kaplicy w Zawadach i założyciela Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej pracujących w naszej parafii. Z tej racji w przyszłą niedzielę w kaplicy w Zawadach o godz. 14:30 uroczysta Msza św. ku czci patrona kaplicy.

3. W środę, 12 października nabożeństwo różańcowe odprawimy w intencji nauczycieli i pracowników szkolnych z terenu naszej parafii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Rozważania różańcowe poprowadzą uczniowie. Bardzo serdecznie zapraszamy nauczycieli, dyrekcje i pracowników szkół.

4. O społeczną pomoc w sprzątaniu cmentarza w tym roku poprosimy w ostatnim tygodniu przed Wszystkimi Świętymi mieszkańców Zawad Nowych. Szczegóły organizacyjne podamy w późniejszym czasie.

5. W dniach 11-18 marca 2017 r. będzie organizowana z naszej parafii autokarowa pielgrzymka do Włoch. W programie przewidziane jest zwiedzanie wielu miejsc kultu związanych z naszą wiarą. Między innymi Rzym, Watykan, Bazylika św. Antoniego w Padwie, San Giovanni Rotondo gdzie żył św. o. Pio, Lanciano – miejsce Cudu Eucharystycznego z VIII w., Manopello – gdzie jest chusta św. Weroniki, a także Wenecja, Neapol, Monte Cassino oraz Wiedeń. Koszt wyjazdu to 1400 zł i 80 Euro od osoby. Szczegółowych informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Tomasz, który będzie przewodnikiem tej pielgrzymki, a także w gablocie przed kościołem. Ze względów organizacyjnych prosimy o w miarę szybkie zgłaszanie się.

6. Intencje mszalne na przyszły rok i na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Kartki wspominkowe wyłożone są na stoliku przed wyjściem z kościoła.

7. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich: Rycerz Niepokalanej i Gość Niedzielny. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł o modlitwie pokutnej oraz czy dobrzy kochający rodzice mogą dać dziecku klapsa. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress