XVII Niedziela zwykła

Łk 11, 1-13 Chrystus uczy modlitwy

Ogłoszenia parafialne

1. W dniu dzisiejszym po mszy św. wieczorowej na parkingu przed kościołem odbędzie się poświęcenie pojazdów z racji św. Krzysztofa patrona kierowców. Zapraszamy kierowców  wraz z pojazdami  do wspólnej modlitwy.

2. W dniach 6 – 13 sierpnia, organizowana jest w naszej parafii Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy już od jutra w kancelarii parafialnej po mszach św. oraz w godzinach pracy kancelarii. Hasło tegorocznej Pielgrzymki brzmi: „Miłosierni jak Ojciec”, jest ono związane z przeżywanym Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia. Wpisowe wynosi 60 zł od osoby. Kierownikiem grupy 17-tki będzie ks. Tomasz.

3. Także od dnia jutrzejszego przyjmowane będą zapisy na autokarowy wyjazd do Częstochowy w dniu 13 sierpnia. Koszt wyjazdu – 40 zł.

4. Kto z różnych powodów nie może brać fizycznie udziału w pielgrzymce, może łączyć się duchowo z pielgrzymami. Swoje intencje można wypisać na kartkach, które są przygotowane w kopertach i wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz złożyć je do 4-go sierpnia u kierownika pielgrzymki. Intencje te będą polecane Panu Bogu podczas trasy pielgrzymki oraz w czasie odprawianych Mszy św. Również w czasie trwania pielgrzymki i w duchu łączności z pielgrzymami, będziemy gromadzić się w naszej świątyni na Apel Jasnogórski  o godz. 21.00.

5. W czwartek 28 lipca 2016 r. o godz.15.30 zapraszamy na mszę św. z młodzieżą z naszego dekanatu wyjeżdżającą 2 autokarami na spotkanie z Ojcem św. Franciszkiem do Krakowa w ramach Światowych Dni Młodzieży. Po mszy św. wyjazd do Krakowa. 

6. 26 sierpnia wtorek to wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP. Jest to dzień pamięci i wdzięczności naszym rodzicom. Zapraszamy w tym dniu na mszę św. o godz. 18.00 aby wspólnie modlić się za naszych rodziców.

7. Wszystkim przebywającym i wyjeżdżającym na urlopy życzymy miłego wypoczynku a rolnikom Bożego Błogosławieństwa  w żniwnej pracy.

8. Prasa katolicka : dzisiaj Gość Niedzielny a w nim relacje ze Światowych Dni Młodzieży w diecezjach oraz plakat z papieżem Franciszkiem. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress