XVII Niedziela zwykła

Mt 13, 44-52 Przypowieść o skarbie, o perle i o sieci

Ogłoszenia parafialne

1. W dniu dzisiejszym wsłuchujemy się w słowa listu, jako zachęty do podjęcia abstynencji od alkoholu w miesiącu sierpniu. Niech nasz osobisty przykład, trud i wyrzeczenie będzie naszą modlitwą czynu w intencji tych, którzy są już uzależnieni. Przypominamy równocześnie, że na terenie naszej parafii istnieje grupa AA, która służy pomocą osobom uzależnionym. Wystarczy tylko chcieć. Służymy również pomocą osobom, które borykają się z tym problemem w swojej rodzinie żonom, matkom i dzieciom Szczegółowe informacje u Księży.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek na godz.18-tą zapraszamy na Mszę św. z modlitwą w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz o beatyfikację Sługi Bożego bpa Piotra Gołębiowskiego. W pierwszy piątek adoracja i spowiedź w Jedlińsku od godz. 17:30, a w kaplicy w Zawadach od 15-tej. W sobotę msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00.

3. W dniach 6 – 13 sierpnia, organizowana jest Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy od jutra w kancelarii parafialnej w godz. jej otwarcia . Hasło tegorocznej Pielgrzymki: „Idźcie i głoście‘’. Wpisowe wynosi 60 zł od osoby. Kierownikiem grupy 17 w tym roku jest ks. Filip. Możliwość powrotu autokarem. Bardzo serdecznie zapraszamy.

4. Autokarowa pielgrzymka do Częstochowy 13 sierpnia 2017 wyjazd o godz.: 4.00. z placu przed kościołem. Powrót ok. 24.00. Zostało 2 wolne miejsca.

5. Kto z różnych powodów nie może brać fizycznie udziału w pielgrzymce, może łączyć się duchowo z pielgrzymami. Lista pielgrzymów duchowych oraz program pielgrzyma duchowego wyłożona jest na stoliku pod chórem. Swoje intencje można wypisać na kartkach, które są przygotowane w kopertach wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz złożyć je do 4-go sierpnia u kierownika pielgrzymki. Intencje te będą czytane podczas trasy, a także w czasie odprawianych Mszy św.

6. Parafialny Zespół Caritas i Szkolne Koło Caritas, organizują akcję „Tornister pełen uśmiechu” polegającą na przygotowaniu 40 wyprawek szkolnych. Pozyskaliśmy 40 plecaków. Zapraszamy osoby indywidualne, rodziny i grupy, aby wyposażyć plecak w przybory szkolne. W przyszła niedzielę prosimy o zwrot wypełnionych plecaków do kościoła. Plecaki te trafią do najuboższych dzieci z terenu naszej parafii. Można również składać luźne przybory szkolne. Osobą odpowiedzialną jest pani katechetka Urszula Chudzik. Zachęcamy do włączenia się w tę piękną akcje.

7. Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku, zaprasza w dniu dzisiejszym wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Festiwal Sztuki i Animacji Karawana od godz.: 14.00 do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedlińsku. Program zabaw i występów znajdziemy na plakacie przed kościołem. Zapraszamy

8. W czasie trwania pielgrzymki w dniach 6 – 13 sierpnia w duchu łączności z pielgrzymami, Apel Jasnogórski w naszej świątyni o godz. 21:00. Zapraszamy.

9. Wszystkim przebywającym i wyjeżdżającym na urlopy życzymy miłego wypoczynku i bezpiecznego powrotu a rolnikom Bożego Błogosławieństwa w żniwnej pracy.

10. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy Ś+P. + Zdzisława Fijałkiewicza. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress