XVI Niedziela zwykła

Łk 10, 38-42 Jezus w gościnie u Marty i Marii

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dniu 25 lipca przypada św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji w najbliższą niedzielę tj. 28 lipca po Mszy św. popołudniowej odbędzie się, jak co roku poświęcenie pojazdów na parkingu przed kościołem.

2. W dniach 6 – 13 sierpnia organizowana jest z naszego dekanatu piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy, aby organizując czas wakacyjnego urlopu i wypoczynku wziąć pod uwagę udział w tej wędrówce do Tronu Matki Bożej. Szczegółowe informacje na temat pieszej pielgrzymki podamy w przyszłym tygodniu. Od jutra natomiast rozpoczynamy zapisy na pielgrzymkę autokarową w dniu 13.08. Przy zapisie. Proszę o podanie nr pesel. Koszt 50 zł od osoby. Jest zamówionych 3 autokary.

3. Informujemy także, że Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory będzie w naszej parafii w niedzielę 8 września o godz. 9.00. Są to również Powiatowe i Gminne Uroczystości Dożynkowe. O wieniec dożynkowy i oprawę liturgiczną tej Mszy św. prosimy mieszkańców Woli Gutowskiej i Gutowa.

4. Wszystkim przebywającym i wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy miłego wypoczynku. Pamiętajmy w tym czasie o modlitwie, niedzielnej mszy św. i dobrym świadectwie życia.

5. Po otrzymaniu wymaganych pozwoleń rozpoczęliśmy remont zabytkowej bramy przy wejściu na plac kościelny. Została wykonana specjalna konstrukcja stalowa, wylane betonowe ławy a następnie będziemy wymieniać tynki i wykonywać ozdobną sztukaterię. Koszt remontu 221 tys. Jeżeli chodzi wymianę ogrzewania w kościele to jesteśmy na finiszu wykonywania pełnej dokumentacji projektowo technicznej i otrzymania wymaganych pozwoleń.

6. W imieniu wszystkich parafian a szczególnie pielgrzymów na Jasna Górę składamy serdeczne podziękowania dla rzemieślników i osób prowadzących działalność gospodarczą za zakup nagłośnienia pielgrzymkowego dla naszej grupy pielgrzymkowej. Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich rozprowadzanych przez ministrantów.

8. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy + Cezarego Firleja. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a dla zmarłego prosimy o radość wieczną. Wieczny odpoczynek….

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress