XV Niedziela zwykła

Łk 10, 25-37 Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W tym tygodniu w sobotę – 16-go lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, inaczej zwane świętem Matki Bożej Szkaplerznej. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym dniu we Mszy św., aby oddać cześć Matce Zbawiciela. W tym dniu w naszym dekanacie, w parafii Jasionna jest uroczystość odpustowa.

2. W okresie wakacyjnym spowiedź w dni powszednie 15 min przed mszą świętą.

3. Wszystkim przebywającym i wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy miłego wypoczynku. Pamiętajmy w tym czasie o niedzielnej mszy św. i codziennej modlitwie.

4. Składamy serdeczne podziękowanie dla wszystkich pielgrzymów i darczyńców VII rowerowej pielgrzymki na Jasną Górę za podjęty trud, zaangażowanie i wspaniałą atmosferę. Darczyńcom zaś za przygotowanie i dostarczanie posiłków. Bóg zapłać.

5. W dniach 6 – 13 sierpnia organizowana jest z naszego dekanatu piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy, aby organizując czas wakacyjnego urlopu i wypoczynku wziąć pod uwagę udział w tej wędrówce do Tronu Matki Bożej. Natomiast na stoliku pod chórem jest wystawiona skrzynka intencji pielgrzymkowych. Można tam składać napisane na kartce osobiste intencje w których będą się modlić pielgrzymi na trasie pielgrzymki oraz na Jasnej Górze.

6. W dniu dzisiejszym po mszach św. zbiórka do puszek dla małego Szymka Berlińskiego z Radomia, który od trzech lat walczy z rakiem. Ofiary przeznaczamy na kontynuacje leczenia w USA. W imieniu rodziców dziękujemy za pomoc.

7. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich. Dzisiaj Gość Niedzielny.

8. W ostatnim czasie z naszej parafii pożegnaliśmy + Jana Lutka. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a dla zmarłego prosimy o radość nieba – wieczny odpoczynek…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress