XIX Niedziela zwykła

Łk 12, 32-48 Gotowość na przyjście Pana

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś po sumie spotkanie z kółkami różańcowymi i podanie intencji modlitewnej na sierpień.

2. W dniu wczorajszym wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zakończenie 13 sierpnia o godz. 21.30. W czasie trwania pielgrzymki o godz. 21.00 w naszej świątyni Apel Jasnogórski w intencji pielgrzymów. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy w sobotę 13 sierpnia. Wyjazd z placu przed kościołem o godz. 4.00. Prosimy o uzupełnienie nr. pesel koniecznych do ubezpieczenia. Powrót ok. 1-2 w nocy.

4. Gminne Uroczystości Dożynkowe będą miały miejsce 28 sierpnia 2016r o godz.12.00. Gospodarzami tegorocznych dożynek będą mieszkańcy Zawad Nowych, których prosimy o przygotowanie wieńca dożynkowego oraz obsługę liturgii. W związku z tym dzisiaj o 18.00 w świetlicy spotkanie mieszkańców Zawad Nowych.

5. Rejonowy Dzień Chorych w Błotnicy 20 sierpnia 2016 r . Rozpoczęcie o godz. 10. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Piesza Pielgrzymka do Błotnicy wyrusza 15 sierpnia godz. 9.00. Wymarsz z Kaplicy w Jedlance. Powrót autokarem po zakończeniu uroczystości odpustowej o godz 13.00.
7. Parafialny Zespół Caritas i Szkolne Koło Caritas, organizują akcję „Tornister pełen uśmiechu” polegającą na przygotowaniu 40 wyprawek szkolnych dla dzieci najuboższych z terenu naszej parafii. Pozyskaliśmy 40 plecaków, które należy wypełnić. Zapraszamy osoby indywidualne, rodziny, firmy, grupy, aby wyposażyć plecak w przybory szkolne dla konkretnego dziecka. W plecaku znajdziemy kartkę chłopiec lub dziewczynka i która klasa. W ciągu 2 tygodniu prosimy o zwrot wypełnionych plecaków do kościoła lub p. Uli Chudzik. Można również składać luźne przybory szkolne do kosza umieszczonego w kościele. Osobą odpowiedzialną jest pani katechetka Urszula Chudzik. Zachęcamy do włączenia się w tę piękną akcję.

8. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy udanego urlopu, pracującym natomiast owocnej pracy a rolnikom Bożego Błogosławieństwa i sił w pracach żniwnych.

9. Prasa katolicka : Gość Niedzielny a w nim artykuł o inwazji młodych na Kraków oraz wzruszające świadectwa uczestników ŚDM. Zapraszamy do lektury.

10. W tym tygodniu w poniedziałek wtorek i środę kancelaria będzie czynna tylko w godz. 8-9

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress