XIX Niedziela zwykła

Mk 10, 35-45 Przełożeństwo jest służbą

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dniu jutrzejszym 18 października wspominamy w kościele św. Łukasza patrona służby zdrowia. Nabożeństwo różańcowe w tym dniu w intencji Służby Zdrowia. Dziękujemy równocześnie całemu personelowi medycznemu za trud i poświęcenie szczególnie w tym trudnym czasie oraz życzymy dużo sił, zdrowia, cierpliwości i Bożego Błogosławieństwa w codziennej służbie bliźniemu.

2. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o 17.30 a w niedziele o godz.16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W piątek 22-go października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Jest to dzień wdzięczności Bogu za kanonizację naszego rodaka i dzień modlitwy w intencji kościoła w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

4. W sobotę 23 października o godz. 10.00 zbiórka harcerzy. Zapraszamy chłopców od 4 klasy szkoły podstawowej wzwyż.

5. W najbliższą sobotę 23 października Społeczne Sprzątanie Cmentarza – w tym roku o pomoc prosimy mieszkańców Jedlanki Stara Wieś, Warszawa i Czarna Rola. Rozpoczęcie o godz. 9.00 przed bramą na nowej części cmentarza. Prosimy o zabranie narzędzi. Natomiast wszystkich parafian i gości prosimy o segregowanie śmieci i zdrowy rozsądek przy dekoracji grobów naszych bliskich.

6. W przyszłą niedzielę na msze św. o godz. 9.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii wraz z rodzicami. Po mszy św. spotkanie z rodzicami.

7. Nowa inicjatywa -Filmoteka parafialna w długie wieczory jesienno-zimowe. W każdy trzeci piątek miesiąca po mszy wieczorowej zapraszamy chętnych do salki katechetycznej na projekcje filmowe i spotkaniu przy herbatce. Zapraszamy już w ten piątek.

8. Intencje mszalne na przyszły rok i na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

9. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich. Dzisiaj Gość Niedzielny i kwartalnik Miłujcie się. Czasopisma wyłożone są na stoliku przy wyjściu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress