XIII Niedziela zwykła

Mk 5, 21-43 Wskrzeszenie córki Jaira

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Rozpoczynamy czas urlopów. Wszystkim parafianom życzymy udanego, zdrowego i bezpiecznego odpoczynku. Pamiętajmy w tym czasie o modlitwie, Mszy św. niedzielnej i o dobrym świadectwie. Spowiedź podczas wakacji 15 minut przed każdą Mszą świętą.

2. We wtorek ks. Piotr, obchodzi swoje imieniny. Solenizantowi już dzisiaj życzymy od całej wspólnoty parafialnej dużo zdrowia, wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej dziękując jednocześnie za wszelkie dobro świadczone dla naszej wspólnoty parafialnej. Szczęść Boże.

3. Uroczystość odpustowa w naszej parafii 29 czerwca 2021 r. Msze św. o 7, 9, 12, 17. Uroczysta suma o godz. 12.00. Natomiast w wigilię uroczystości św. Piotra i Pawła tj. 28 czerwca 2021 r. msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych parafian o godz. 18.00. W tym dniu Mszy św. popołudniowej w kościele nie będzie. Zapraszamy na cmentarz na mszę św. Informujemy, że w dniu odpustu parafialnego 29.06.2021 kancelaria nieczynna.

4. 29 czerwca na Mszy św. o godz. 17.00 ks. Bp. Henryk Tomasik udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Na uroczystość bierzmowania o godz.17.00 zapraszamy młodzież bierzmowaną, świadków oraz rodziców.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca. W czwartek na mszy św. o 18.oo modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o rychłą beatyfikację bp. Piotra. W piątek spowiedź w Jedlińsku o godz.17.30. W Zawadach i Jedlance w okresie wakacji spowiedzi w I piątek nie będzie. Zapraszamy do Jedlińska. W sobotę msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00.

6. Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę w dniach 30.06 – 2.07. Zbiórka przed kościołem i rozpoczęcie pielgrzymki mszą św. o godz. 7.00. Po mszy wyjazd na trasę. Powrót autokarem. Zapraszamy.

7. Wójt Gminy Jedlińsk informuje o obowiązku spisania się w ogólnopolskim spisie ludności i zachęca do dokonania spisu od 23 czerwca u rozpoczynających prace na naszym terenie rachmistrzów spisowych, którzy zagoszczą w domach tych, którzy się jeszcze nie spisali.

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, kwartalnik Miłujcie się znajdziemy na stoliku pod chórem. Zapraszamy do lektury.

9. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy +Cecylię Czuchraj. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a dla zmarłego prosimy o łaskę wiecznego zbawienia. Wieczny odpoczynek…..

10. Decyzją ks. Bp. Marka Solarczyka ks. Dawid z dniem 1 lipca zakończy prace w naszej parafii a rozpocznie prace w Starachowicach w parafii MB Częstochowskiej. Dziękujemy ks. Dawidowi za jego 4 letnią posługę pełną zaangażowania i oddania na każdej płaszczyźnie życia parafialnego, duszpasterskiego i kapłańskiego. Natomiast ks. Dawida w pracy duszpasterskiej naszej parafii zastąpi ks. Tomasz Rokita.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress